Silna kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna do zbudowania produktywnego narodu: Perbusnas

Wszyscy wiemy, że kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna, szczególnie w realizacji wizji Złotej Indonezji 2045.

JAKARTA (ANTARA) – Silna kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna do zbudowania produktywnego narodu o wysokim poziomie opanowania wiedzy, twierdzi Atin Pontar, zastępca ds. rozwoju bibliotekarzy Biblioteki Narodowej.

„Wszyscy wiemy, że kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna, zwłaszcza do realizacji wizji Złotej Indonezji 2045” – powiedział w sobotę po wzięciu udziału w dyskusji panelowej na temat kultury umiejętności czytania i pisania, która odbyła się w Dżakarcie.

Pandar podkreślił potrzebę zachęcania swoich członków do rozwijania nawyków czytelniczych, w tym wspierania dzieci w rozwijaniu charakteru i emocji już od najmłodszych lat, w nadziei, że dzięki temu w dorosłym życiu uda im się przenieść silną kulturę umiejętności czytania i pisania.

Wyraził nadzieję, że wyższy poziom kultury umiejętności czytania i pisania pomoże narodowi rozwiązywać i zapobiegać różnym problemom.

„Na przykład problemy niedożywienia i karłowatość nie są spowodowane czynnikiem ubóstwa. Takie problemy wynikają z niewiedzy ludzi na temat tego, czym karmić swoje dzieci. W rzeczywistości mamy obfite zasoby” – zauważył.

Następnie zapewnił, że wszystkie kraje rozwinięte charakteryzują się najwyższym poziomem umiejętności czytania i pisania, ponieważ wiedzą, że jest to podstawa stania się silnym i produktywnym narodem.

Tymczasem Aminuddin Aziz, szef Agencji Rozwoju Języka i Poradnictwa w Ministerstwie Edukacji, Kultury, Badań i Technologii, zauważył, że rząd umieścił rozwój kultury umiejętności czytania i pisania jako projekt priorytetowy w skali kraju.

W związku z tym Aziz zauważył, że jego strona podejmuje wysiłki na rzecz poprawy kultury czytania i pisania w kraju, w tym dystrybuuje 15,4 mln książek do różnych instytucji edukacyjnych w Indonezji.

Wyjaśnił, że jego organizacja prowadzi działania szkoleniowo-coachingowe dla dyrektorów i nauczycieli szkół, aby mogli naprawdę doskonalić książki.

Powiedział, że nadal będziemy im pomagać nawet po zakończeniu szkolenia.

READ  Negatywne piętno zwiększa dyskryminację niepełnosprawnych pracowników: KND

Aziz dodała, że ​​dystrybucja książek skupiała się na placówkach wczesnej edukacji na obszarach zacofanych, marginalnych i odległych. Jednakże celem firmy jest dystrybucja książek we wszystkich częściach Indonezji, powiedział.

Powiązane wiadomości: Biblioteki mają 33 902 wsie: Rząd
Powiązane wiadomości: Kultura czytelnicza niezbędna dla pobudzenia rozwoju: Biblioteka Narodowa
Powiązane wiadomości: Biblioteki pełnią rolę centrów wymiany wiedzy: Perbusnas

Przetłumaczone przez: Sean M., Tegar Noorbitra
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *