Setki osób niepełnosprawnych bierze udział w egzaminach wstępnych na uniwersytety w Indonezji

Tempo.co, Djakarta – Setki osób niepełnosprawnych zarejestrowało się na komputerowy egzamin pisemny (UTBK) w 2023 r. na uniwersytetach państwowych. 59 osób niewidomych lub niedowidzących oraz 616 osób z niepełnosprawnościami stawi się na egzaminy w ośrodkach UTBK 47 uczelni państwowych od dziś, 8 maja.

Mochamat Ashari, dyrektor generalny National Examination for New Student Admissions, powiedział, że Indonezyjski Uniwersytet Pedagogiczny (UPI) ma dużą liczbę osób niewidomych, w których uczestniczy 20 studentów. Kolejnych czternastu zdało egzamin w Centrum UTBK Uniwersytetu Indonezyjskiego, a sześciu na Uniwersytecie Stanowym Surabaya.

Do egzaminu przystąpiło kolejnych 616 osób niepełnosprawnych, głównie w Dżakarcie (67), a następnie University of North Sumatra (42) i UPI Bandung (41).

Według Ahmeda Musaghira, szefa Wydziału Rekrutacji Nowych Studentów Dyrekcji Edukacji UPI, 14 osób niewidomych w UPI UTBK Center znajduje się w specjalnym pokoju, aby przystąpić do egzaminu w środę rano, 10 maja, w specjalnej przerwie czasowej. .

Łączna liczba uczestników tegorocznego UTBK 2023 wyniosła 803 852, czyli o 3 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Przeprowadzili testy rekrutacyjne w 74 ośrodkach UTBK lub na uniwersytetach w całej Indonezji. Egzamin w pierwszej grupie rozpoczyna się od 8 do 14 maja, a po tygodniu druga seria.

Anwar Siswadi (współpracownik)

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Sofia Richie ma na sobie wysadzaną koralikami suknię ślubną przed ślubem Eliota Grange'a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *