Sandiaga Uno na wyspie Rembang: „Władze muszą przyjąć współczujące podejście”

Tempo.co, DjakartaIndonezyjska minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaga Uno wyraziła zaniepokojenie konfliktem Dziwny Wyspa, Padam. Powiedział, że władze powinny zachować się ze współczuciem.

„Zdecydowanie martwimy się sensacyjnymi filmami [showing the situation on Rempang Island]. Przypominamy wszystkim urzędnikom rządowym, aby byli życzliwi dla naszej własnej społeczności” – powiedział w niedzielę 10 września 2023 r., gdy spotkał się po spotkaniu Zjednoczonej Partii Rozwoju (PPP) w sali meczetu At-Taqwa w południowej Dżakarcie.

Sandhyaka powiedział, że omawiał starcie pomiędzy funkcjonariuszami bezpieczeństwa a lokalnymi mieszkańcami. Poinformowano go, że władze lokalne rozpowszechniły informację o programie.

Sandhyaka powiedział, że jako minister turystyki miał za zadanie przygotować się na ekologiczną turystykę. Wyspa Rembang jest również rozwijana jako zielona turystyka, która tworzy miejsca pracy.

„Wyspa Rembang stanie się wówczas centrum zielonej gospodarki przemysłowej. Oznacza to, że wspieramy tworzenie miejsc pracy i inwestycji. Ale są też prawa społeczności, które muszą być prawnie chronione” – podkreśliła Sandiaga.

Jak powszechnie donoszono, tysiącom mieszkańców wyspy Rembang grozi eksmisja w związku z projektem deweloperskim Rembang Eco-City, który ma powstać w dwóch podokręgach Sembulang i Rembang Gate.

2021 w Zmienionym Wykazie Strategii Kraju Rozporządzenie nr. nr 7 z 2023 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Ministra Koordynującego ds. Gospodarki nr 2023/2023. Jak stwierdzono w punkcie 7, wyspa Rembang została uwzględniona w Narodowym Planie Strategicznym pod koniec sierpnia 2023 r. projektowanie.

Dika Ayu

Wybór nauczyciela: Władze zapewniają turystom dostęp do plaż Rembang w Batam po konflikcie na wyspie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Powodzie w Saitenreng Rapbang w Południowym Sulawesi zalały 325 domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *