San Antonio kontra Nowy Orlean, wynik końcowy: Spurs nie może dokończyć powrotu, padnij na Pelicans w rundzie play-in

Sezon San Antonio Spurs został wyeliminowany z rywalizacji w playoffach w środę, przegrywając mecz w pierwszej rundzie z New Orleans Pelicans, 113-103.

Sześć różnych Spurs strzeliło dwucyfrowo w grze, Devin Vassell prowadził z 23 punktami. Ale San Antonio starało się zdusić gwiazdy Pelikanów, zwłaszcza po tym, jak Dejounte Murray i Jakob Poeltl wpadli w okropne kłopoty.

Obserwacje

• Cóż, naprawdę im się udało. Spurs wymienili swojego najlepszego zawodnika przed sezonem, wymienili kolejnego startera w terminie i nadal dostali się do rozgrywek NBA nad drużyną, która prawdopodobnie ma w przyszłości czterech lub pięciu Hall of Famers (lub sześciu, jeśli jesteś Malikiem Monk prawda). San Antonio wszedł all-in w ruchu młodzieżowym – z kilkoma wyjątkami – zdobył kilka dodatkowych typów w pierwszej rundzie i nadal zakończył grę dokładnie w tym samym miejscu, co rok temu. Tegoroczna drużyna wygrała nawet dodatkowy mecz! To prawdziwy postęp.
  • Coś o zobaczeniu promo gry ESPN, z twarzą Dejounte Murraya, po prostu naprawdę wbiło mi się w skórę. Nie dlatego, że byłem zdenerwowany tym, że go zobaczyłem, ale dlatego, że to był PIERWSZY raz, kiedy widziałem to w całym sezonie. Murray zasłużył na udział w wielu innych grafikach promocyjnych. Lakers prowadzili ligę w 42 meczach krajowych w tym roku – Spurs nie mieli żadnego przed dzisiejszym wieczorem. Z pewnością wystarczy dla obu.
  • Kilka interesujących statystyk Spurs przed meczem od Johna Schumanna z NBA.com. Możesz spojrzeć na to ostatnie jako zniechęcające lub możesz spojrzeć na to, jak ten zespół ma w tym roku pecha:
  • San Antonio nie skurczyło się w świetle reflektorów w pierwszych minutach, awansując 10-6 – szóstka pochodziła od drugiego Devina Vassella. Wydawali się jednak mieć trochę nadwagę, ponieważ Murray i Jakob Poeltl zostali gwizdani za dwa faule w połowie pierwszej kwarty. Murray był nieco bardziej zrozumiały, ponieważ opuścił kilka ostatnich meczów sezonu zasadniczego. Jednak nie jest to idealne rozwiązanie.
  • Brandon Ingram wcześnie wpadł w rytm i wydawało się, że Keldon Johnson miał trudności z dotrzymaniem mu kroku. Uzyskał 11 punktów w 10 minut w strzelaniu 4-9, co jest nie do utrzymania, jeśli masz nadzieję, że sezon będzie żywy.
  • Murray popełnił trzeci faul w 93 sekundach drugiej kwarty, wpadając na CJ McColluma, gdy ten strzelał za 3 punkty. Nie chcę zbytnio zagłębiać się w semantykę, czy to była dobra czy zła rozmowa – to było klekoczące i prawdopodobnie wcześniej był to ruchomy ekran, a McCollum go sprzedał, ale DJ nie pozwolił mu wylądować, cokolwiek . Ale Murray musi grać mądrzejszy w tym miejscu. Tak mocna walka podczas gry z dwoma faulami była ryzykowna, nawet jeśli nie został do tego zgłoszony. Z kolei McCollum kontynuował podpalanie Spurs, zdobywając 17 punktów do 8:29 kwarty.
  • Kilka pustych ofensywnych piłek sprawiło, że San Antonio straciło pozycję, co zwykle zdarza się, gdy dwóch z trzech najlepszych strzelców wpada w kłopoty. Czubek kapelusza dla Herba Jonesa i Jose Alvarado, zacisnęli osłony Spurs. Lonnie Walker IV pomógł drużynie stąpać po wodzie, zbierając dziewięć punktów z ławki, ale był jedynym, który mógł kupić kosz podczas mrozów. Vassell pomógł później z dwoma treyami i dziesięciocentówką w przejściu do Tre Jonesa za trójkę z prawego rogu, aby zmniejszyć deficyt do czterech.
  • Ingram poniósł swój trzeci faul na 5:17 przed końcem drugiego, a Spurs w końcu złapali przerwę. Srebrni i Czarni również zdobyli punkty na każdym z kolejnych dwóch piłek, zmniejszając przewagę do 45-43 i nabierając rozpędu. Ale bez Murraya na parkiecie, który czekał na McColluma, Spurs po prostu nie mogli dotrzymać tempa, ponieważ zdobył 17 punktów w samej tylko drugiej kwarcie, pokonując Pelsa w biegu 14-5. (Bądźmy szczerzy, nie jestem pewien, czy Murray mógł go powstrzymać w taki sposób, w jaki grał.) I tak po prostu, San Antonio cofnęło się do przerwy dwucyfrowo. A jednak nadal nie mogłeś ich policzyć – sprowadzenie tylko o 11 lat z kilkoma rzeczami, które nie poszło po twojej myśli, jest bardzo do przeżycia.
  • Keldon Johnson strzelił 0-6 z parkietu w pierwszej połowie. Obwiniam przede wszystkim podkolanówki, których nigdy wcześniej nie pamiętam.
  • Spodziewałem się nieco bardziej ognistego startu do trzeciej przez Spurs. Ale wyglądali na trochę spanikowanych, jakby stracili 20, a nie 11. Wydawało się, że wiele błędów było nietypowych – rezygnacja z wolnych rotacji w obronie. Zrezygnowali także z kilku punktów drugiej szansy, ale Nowy Orlean miał już dużą przewagę w tej kategorii, wchodząc do gry.
  • To dość niefortunne, że Poeltl musiał zmierzyć się z Jonasem Valanciunasem w każdym z ostatnich dwóch meczów wstępnych. Wielu facetów w lidze ma czelność próbować zmierzyć się z Jakobem, ale niewielu faktycznie musi się rozrosnąć, aby odnieść sukces. Valanciunas jest jednym z nielicznych. Powiesił 23 punkty i 23 plansze w grze wstępnej w 2021 roku przeciwko Spurs jako Grizzly. W trzeciej kwarcie ugruntował bigs San Antonio, zdobywając 10 punktów, utrzymując Pelicans na prowadzeniu.
  • Aktualizacja Keldona: Po dokładnym dochodzeniu potwierdziłem, że zmienił buty w przerwie. Wydawało się, że to pomogło, ponieważ strzelił 3-6, aby rozpocząć trzecią kwartę. Więc może jednak nie chodziło o skarpetki. To były brzydkie, miętowo-zielone trampki.
  • „Grają ciężko i wykonują. Musisz to zrobić we właściwy sposób i masz na to czas.” -Gregg Popovich, podłączono mikrofon.
  • San Antonio zakończyło trzecią kwartę spadkiem 92-75. Murray grał przez cały okres i skutecznie spowolnił McColluma (strażnik Pelicans strzelił 2-8, zdobywając kolejne pięć punktów). Ale to nie wystarczyło, żeby odwrócić bieg wydarzeń. Wygląda na to, że jest trochę zardzewiały w ofensywie po tym, jak opuścił kilka ostatnich meczów sezonu zasadniczego, do tej pory schodząc 4-12 z parkietu.
  • Keldon powinien był zmienić buty dużo wcześniej. Zdobył szybkie sześć punktów, aby rozpocząć czwartą kwartę i asystował Joshowi Richardsonowi w kolejnym koszu, aby zmniejszyć prowadzenie do 97-88 i zmusić Nowy Orlean do sprawdzenia przerwy. San Antonio zostało tylko 7:25, ale mają szansę na rajd, jeśli utrzymają się w tym tempie. Doris Burke zwróciła również uwagę, o ile lepiej drużyna radziła sobie przeciwko Valanciunas, wysyłając więcej pomocy obrońcom do środka, aby wielcy nie grali jeden na jednego. Pels przejechali pięć minut bez punktu.
  • Ogromny, wielki wieczór dla Devina Vassella, który strzelił 3, aby zmniejszyć deficyt do sześciu na pięć minut przed końcem. Ma teraz 5-11 punktów z zewnątrz, a wszystkie poza dwoma punktami pochodzą spoza łuku. NOLA pobiegła, aby zepchnąć prowadzenie z powrotem do 12, a Vassell zakończył ją dwoma kolejnymi trójkami. Spurs nie byliby w tej grze bez niego.
  • San Antonio nie miało wystarczającej siły ognia, aby zakończyć powrót, kończąc sezon zespołu. Ale przypomnienie tego, jak się tutaj znaleźli: drużyna, która była nieco nastawiona na celową porażkę, nigdy się nie poddała i dostała szansę na powrót do play-offów. To będzie ważna cecha, którą trzeba posunąć do przodu – tożsamość, wokół której mogą budować Spurs New Age. I to jest powód, dla którego bez względu na to, jak poszła ta gra, zniknęliby jako niezwykle pamiętny zespół dla franczyzy. Ten rok był dopiero początkiem.