Rząd podkreśla znaczenie przyspieszenia rozwoju regionalnego w ramach przygotowań do Złotej Indonezji 2045

Tempo.co, DjakartaAbdul Halim Iskandar, Minister Rozwoju Wsi, Obszarów W niekorzystnej sytuacji i Translokacji (PDTT), podkreślił znaczenie przyspieszenia rozwoju regionalnego w ramach przygotowań do Złotej Indonezji 2045.

„Podejmujemy różne działania na rzecz poprawy słabo rozwiniętych wsi, w tym zwiększamy zasoby ludzkie (jakość)” – powiedział Iskandar z okazji Dnia Akceleracji Rozwoju Regionalnego 2023 w piątkowy wieczór (17 listopada).

Wyjaśnił, że rząd przyspieszy infrastrukturę sieci Wi-Fi, aby słabo rozwinięte wsie miały lepszy dostęp do Internetu.

Niektóre słabo rozwinięte wsie mają już dobry dostęp do Wi-Fi dzięki współpracy Ministerstwa PDTT z Ministerstwem Łączności i Informacji (Kominfo).

Ministerstwo PDTT we współpracy z Kominfo zapewnia niezawodną infrastrukturę sieci Wi-Fi w wioskach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Iskandar powiedział, że wsie, które mają już dostęp do sieci Wi-Fi, mogą przejść na technologię cyfrową, skutecznie poprawiając w ten sposób jakość zasobów ludzkich.

Jego strona posiada także sieć szkoleń prowadzoną przez Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich (BPSDM) i Społeczne Centra Szkoleniowe oraz co tydzień organizuje interaktywne dialogi z mieszkańcami obszarów defaworyzowanych.

„To jeden z wysiłków mających na celu poprawę zasobów ludzkich w tych słabo rozwiniętych wioskach” – wyjaśnił.

Ponadto bezpośrednia obecność zainteresowanych stron w regionach pomoże ulepszyć zasoby ludzkie, powiedział.

Ministerstwo wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) na obszarach wiejskich.

„Wierzymy, że wysiłki Ministerstwa PDTT mogą ulepszyć słabo rozwinięte wioski, aby przygotować je na złote pokolenie w roku 2045” – powiedział Iskandar.

Minister zaapelował do społeczeństwa o wsparcie wojewodów i starostów w całym kraju, którzy walczą z biedą i ignorancją.

Iskandar powiedział, że rząd wraz z przywódcami regionalnymi pracuje nad wyeliminowaniem ubóstwa w całym kraju, szczególnie w prowincji Banten.

Tymczasem rząd prowincji Banten obiecał zapewnić wsparcie finansowe w celu przyspieszenia rozwoju wszystkich wiosek w prowincji.

pomiędzy

READ  Dowódca TNI liczy na większą jedność między wojskiem a policją

Wybór nauczyciela: Indonezja podpisuje protokół ustaleń z Uniwersytetem Stanforda w sprawie budowy centrum badawczego w IKN

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *