Rząd korzysta z systemu raportowania wartości odżywczych, aby zapobiec ważności danych

JAKARTA (ANTARA) – Rząd korzysta ze społecznościowej elektronicznej aplikacji do rejestrowania i raportowania żywienia (EPP-GBM) do triangulacji w celu poprawy wiarygodności danych i wspierania działań zapobiegających karłowatości w Indonezji. Minister Rozwoju Człowieka i Integracji Kulturalnej Muhadjir Effendi ogłosił to w czwartek po ograniczonym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie.

„Będziemy triangulować wyniki badań indonezyjskiego systemu opieki zdrowotnej z wynikami EPP-GBM, które są obecnie przeprowadzane jednocześnie” – powiedział Effendi.

Powiedział, że EPP-GBM to społecznościowy mechanizm rejestracji i raportowania, który wykorzystuje technologię elektroniczną. Mechanizm został jednocześnie wdrożony w ramach Miesiąca Wagi Malucha od czerwca w 330 881 zintegrowanych placówkach opieki zdrowotnej (Posyantus) w Indonezji.

Według niego podjęto działania mające na celu dotarcie do 90 procent dzieci i kobiet w ciąży przy pomocy przeszkolonego personelu monitorującego ich odżywianie, aby uzyskać dokładny obraz aktualnej sytuacji zacofania w Indonezji.

„Ponieważ podjęliśmy ogromne przyspieszenie standaryzacji przyrządów pomiarowych i wagowych czy pomiarów antropometrycznych, dane muszą być dokładne. Dzięki temu 90 procent lokalnych ośrodków zdrowia jest wyposażonych w urządzenia ultradźwiękowe do sprawdzania ciąży” – powiedział.

W 2014 roku Indonezja odnotowała 37-procentowy spadek wzrostu. W ciągu ostatnich 9 lat liczba dzieci poniżej piątego roku życia spadła do 21 procent całej populacji.

Spadek wzrostu był jednak stosunkowo niewielki i wyniósł 0,1 proc. w 2023 r.

Effendi powiedział, że planowane jest porównanie danych EPP-GBM ze spisem powszechnym Indonezyjskiej Organizacji Zdrowia (SKI), co pomoże zwiększyć wiarygodność danych uzyskanych przez rząd.

„EPP-GBM i SKI pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, więc możemy przyjrzeć się różnicom w danych, aby zobaczyć, który z nich jest bardziej odpowiedzialny” – wyjaśnił.

Minister uważa, że ​​system EPP-GBM zwiększy dokładność gromadzenia danych, a tym samym pomoże usprawnić politykę rządu w zakresie odblokowywania wzrostu.

„Jeśli liczby będą błędne, interwencja będzie błędna. Jeśli liczby będą prawidłowe, interwencja będzie celowa” – dodał.

READ  Zdecydowanie wygrał wybory w Indonezji. Teraz od zakulisowych spotkań i handlu końmi zadecyduje, czy Prabowo będzie mogło rządzić

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Gotowy do wprowadzenia zmian, jeśli cel katastrofy nie zostanie osiągnięty: Minister koordynujący

Powiązane wiadomości: Jednoczesna interwencja w Poznaniu ogranicza karłowatość: Rząd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *