Rząd bada połączenie lotnicze z Sarawak do IKN

KUCHING, Malezja (Antara) – konsul generalny Indonezji w Kuching, Radan Sikit Widjaksono, powiedział, że jego strona bada możliwości otwarcia trasy lotniczej z malezyjskiego Sarawaku do nowej stolicy Indonezji (IKN) Nusantara we wschodnim Kalimantanie.

„Sarawak nie może się doczekać połączenia z IKN. Nadal zachęcamy do dalszych połączeń z różnymi miejscami docelowymi w Indonezji” — powiedział w czwartek.

Powiedział, że współpraca z zainteresowanymi stronami odbywa się nie tylko z liniami lotniczymi, ale także z Ministerstwem Transportu Sarawaka i Ministerstwem Turystyki, Przemysłu Kreatywnego i Sztuk Scenicznych.

Podziękował również prywatnym liniom lotniczym za otwarcie nowej bezpośredniej trasy lotniczej z Dżakarty do Kuching.

Widjaksono powiedział, że linia lotnicza spodziewa się otwarcia bezpośrednich lotów z Sarawak do Balikpapan i Pontianak w najbliższej przyszłości.

Według niego zwiększenie przepływu osób z Malezji do Indonezji poprawi stosunki między obydwoma krajami w wielu aspektach, m.in. społecznym, kulturalnym, gospodarczym, biznesowym, handlowym, turystycznym i inwestycyjnym.

„W zeszłym roku Indonezję odwiedziło 1,7 miliona malezyjskich turystów. Jeśli jest lot z Sarawak do Balikpapan (wschodni Kalimantan), to będzie on blisko IKN” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Łączność czynnikiem decydującym o wzroście nowego kapitału: Sumathi

Przy tej samej okazji minister transportu Sarawak Lee Kim Shin powiedział, że związek między Indonezją a Malezją jest obowiązkiem wszystkich zainteresowanych stron.

Zdaniem ministra Lee otwarcie przez linie lotnicze bezpośrednich połączeń Dżakarta-Kuching zwiększy mobilność ludzi, stymulując tym samym wzrost gospodarczy w obu krajach.

„Połączenie z Dżakartą otwiera szersze połączenia z Sarawaku do innych części Indonezji, zwłaszcza poprzez ustanowienie nowej stolicy administracyjnej, Nusantara, we wschodnim Kalimantanie” – powiedział.

W międzyczasie Biuro Turystyki Prowincji Kalimantanu Wschodniego przygotowało kilka punktów turystycznych w mieście Samarinda, Balikpapan, North Benajam Pasar i Perau, aby wesprzeć IKN.

Miejsca te oferują turystykę morską i plażową, turystykę kulturową, turystykę religijną oraz turystykę rzeczną.

READ  Wyborcy bez e-KTP: MPR

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Szef RI obiecuje doskonałe udogodnienia dla inwestorów w mieście Nusanthara

Powiązane wiadomości: Nowe władze kapitałowe do zbudowania w jednym miejscu dla inwestorów

Przetłumaczone przez: Adamas B, Kenzu
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *