CDC ostrzega niektórych podróżnych, aby zwracali uwagę na objawy wirusa Marburg, badając wybuch epidemii w AfryceCNN

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wysyłają personel do Afryki, aby zapobiegać wybuchom wirusa Marburg i wzywają podróżnych do niektórych krajów do podjęcia środków ostrożności.

Gwinea Równikowa i Tanzania stoją w obliczu pierwszych znanych ognisk wirusa Marburg, bliskiego krewnego Eboli, niekontrolowanej gorączki krwotocznej. W tym tygodniu CDC Pasażerowie nalegali W obu krajach należy unikać kontaktu z chorymi i monitorować objawy 21 dni po opuszczeniu obszaru. Podróżni powinni odwiedzić Gwineę Równikową Ulepszone środki ostrożności Unikaj także nieistotnych podróży do prowincji podatnych na epidemie, podała agencja.

W Stanach Zjednoczonych agencja wyda komunikaty dla monitorujących lotniska, prosząc podróżnych z Gwinei Równikowej i Tanzanii o monitorowanie objawów wirusa przez 21 dni i szukanie natychmiastowego leczenia, jeśli zachorują. Otrzymają przypomnienie o monitorowaniu objawów za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

CDC zapewnia również „scentralizowaną” reakcję na sytuacje kryzysowe; Nie jest tak wszechogarniający, jak przedstawia swoje stanowisko CDC Centrum Operacji Kryzysowych, jak covid-19 i mpox. Ale skupi wysiłki i uwagę personelu Narodowego Centrum ds. Pojawiających się i Odzwierzęcych Chorób Zakaźnych na reagowaniu na ogniska w dwóch różnych krajach po przeciwnych stronach Afryki, sygnalizując rozprzestrzenianie się śmiertelnej gorączki krwotocznej.

Gwinea Równikowa na wybrzeżu Afryki Zachodniej ogłosiła wybuch wirusa Marburg w połowie lutego, a przypadki rozprzestrzeniły się w kilku prowincjach. Na dzień 22 marca w Gwinei Równikowej odnotowano 13 potwierdzonych przypadków, w tym dziewięć zgonów i jeden wyzdrowienie. Według Światowej Organizacji Zdrowia. Zespół sześciu naukowców z CDC jest już tam na miejscu.

Tanzania, kraj na wybrzeżu Afryki Wschodniej, ogłosiła 21 marca wybuch choroby wirusowej Marburga, a przypadki zgłoszono w dwóch wioskach w regionie Kagera. Według CDC. Na dzień 22 marca Tanzania ma osiem potwierdzonych przypadków, w tym pięć zgonów.

Wirus Marburg jest rzadkim i śmiercionośnym wirusem, który powoduje gorączkę, dreszcze, bóle mięśni, wysypkę, ból gardła, biegunkę, osłabienie lub niewyjaśnione krwawienia lub siniaki. Przenosi się przez kontakt z płynami ustrojowymi i zanieczyszczonymi powierzchniami. Ludzie mogą również złapać go od zakażonych zwierząt. Jest śmiertelna u około połowy osób, które ją zachorują. Inne kraje w Afryce musiały wcześniej radzić sobie z epidemiami.

READ  Wynik Bills vs. Bengals: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, najciekawsze momenty, analizy dotyczące play-offów NFL 2023

We wczesnych stadiach infekcja jest trudna do odróżnienia od innych chorób, dlatego historia podróży do któregokolwiek z tych krajów jest niezbędna, aby pomóc lekarzom ją zdiagnozować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *