Rozpowszechnianie wiedzy zdrowotnej potrzebnej do adaptacji po pandemii: MPR

Jakarta (Antara) – Ludowe Zgromadzenie Konsultacyjne (MPR) Wiceprzewodniczący Lestari Moertijat powiedział, że przystosowanie się do życia po pandemii wymaga odpowiedniej wiedzy na temat zdrowia i zdrowego stylu życia.

W tym celu ważne jest, aby rząd prowadził edukację ludzi w zakresie zdrowego stylu życia, aby mogli dalej chronić siebie i swoje otoczenie przed chorobami.

„Zrozumienie przez ludzi wysiłków na rzecz utrzymania odporności organizmu poprzez utrzymanie czystości i zdrowego stylu życia powinno być stale poprawiane w procesie adaptacji po pandemii” – powiedział w pisemnym oświadczeniu wydanym tutaj w piątek.

Obecnie, w wyniku badania penetracji i zachowań w Internecie przeprowadzonego w 2023 r. przez Indonezyjskie Stowarzyszenie Dostawców Usług Internetowych (APJII), zainteresowanie ludzi treściami zdrowotnymi w Internecie jest bardzo duże, zauważył Moerdijat.

Badanie przeprowadzone przez APJII wykazało, że treści związane ze zdrowiem były najczęściej wyszukiwane w Internecie – przeglądało je 36,96 procent z 8510 respondentów.

Ankieta została przeprowadzona od 10 do 27 stycznia 2023 roku i miała margines błędu 1,14 procent oraz poziom ufności 95 procent.

Odpowiadając na ankietę, Moerdijat powiedział, że rząd powinien wykorzystać rosnące zainteresowanie opinii publicznej treściami zdrowotnymi do aktywnego rozpowszechniania informacji zdrowotnych.

„Wśród rozprzestrzeniania się różnych chorób w erze globalizacji, trend rosnącego zainteresowania opinii publicznej tematami zdrowotnymi jest bardzo zachęcający” – dodał.

Dodał, że treści zdrowotne powinny zawierać informacje i być lekkostrawne, aby docierały do ​​osób w każdym wieku.

Wcześniej prezydent Joko Widodo stwierdził, że Indonezja wkrótce wejdzie w fazę rozprzestrzeniania się COVID-19, biorąc pod uwagę codzienne przypadki i aktywne przypadki COVID-19 oraz powszechne objęcie szczepionką COVID-19.

„Zdecydowaliśmy się wejść w lokalną (fazę), ale kiedy zostanie to ogłoszone, (to) zostanie sfinalizowane (może to być za tydzień, dwa tygodnie)” – powiedział po otwarciu Krajowego Spotkania Roboczego 2023. Rządowy nadzór wewnętrzny w Dżakarcie w środę (14 czerwca).

READ  Chiński Xi Jinping spotyka saudyjskich władców w grze o władzę gospodarczą: „Nigdy więcej rywala”

Powiązane wiadomości: Ministerstwo, panele eksperckie omawiają przyszłą szczepionkę na COVID-19, kwarantannę
Powiązane wiadomości: Pandemiczne błogosławieństwo w przebraniu dla działań na rzecz ochrony Borobudur: Govt

Przetłumaczone przez: Genta Denri, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *