Kalifornia szykuje się na przerwy w dostawie prądu, gdy popyt zmierza w kierunku rekordowych wartości

Linie energetyczne są pokazane, gdy konsumenci w Kalifornii przygotowują się na więcej potencjalnych przerw w pracy po weekendowych przestojach, aby zmniejszyć obciążenie systemu podczas brutalnej fali upałów podczas epidemii koronawirusa (COVID-19) w Carlsbad w Kalifornii 17 sierpnia 2020 r. REUTERS/Mike Blake

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

6 września (Reuters) – Kalifornijski operator sieci prognozuje rekordowe zapotrzebowanie na energię we wtorek i wezwał konsumentów do oszczędzania energii przez siódmy dzień z rzędu, aby uniknąć przerw w dostawie prądu w warunkach rosnących temperatur.

Kalifornijski niezależny operator systemu (ISO) wezwał mieszkańców do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy zachodzi słońce i spada ogólnostanowa podaż energii elektrycznej z energii słonecznej.

Według National Weather Service, tydzień rekordowych temperatur w Kalifornii będzie kontynuowany w tym tygodniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Prognozowane przez ISO zapotrzebowanie osiągnie szczyt na poziomie 51 590 megawatów (MW) we wtorek, po osiągnięciu obecnego rekordu 50 270 MW w 2006 r., po czym spadnie do 49 868 MW w środę.

We wtorek rano energia słoneczna dostarczała jedną trzecią zapotrzebowania stanu na energię elektryczną.

„Ponieważ ta historyczna fala upałów nadal się nasila, będziemy musieli zmniejszyć zużycie energii dwa do trzech razy bardziej niż do tej pory” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny ISO, Eliot Mainzer.

ISO powiedział, że radzi zakładom użyteczności publicznej, aby inicjowały rotacyjne przerwy w dostawie prądu, jeśli zapotrzebowanie na moc wyczerpie rezerwy energii elektrycznej w sieci. To pierwszy raz, kiedy państwo podjęło taki krok od czasu brutalnej fali upałów w sierpniu 2020 roku, która w ciągu dwóch dni odcięła około 800 000 domów i firm od zasilania.

READ  Dow rośnie, aby rozpocząć tydzień, ponieważ inwestorzy czekają na wybory w połowie kadencji i raport o inflacji

Ceny energii elektrycznej w USA w Kalifornii i innych zachodnich stanach wzrosły we wtorek do najwyższego poziomu od fali upałów w 2020 roku.

Ceny energii wzrosły do ​​850 USD i 505 USD za megawatogodzinę odpowiednio w węźle Palo Verde w Arizonie i SP-15 w Południowej Kalifornii. Jest to ich najwyższa wartość od sierpnia 2020 r., kiedy osiągnęli 1311 USD w Palo Verde i 698 USD w SP-15.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Scotta DiSavino w Nowym Jorku i Nicoli Groom w Los Angeles; Montaż przez Sandrę Maler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *