Raport z obserwacji: Mayavana Persada – Potężna Ziemia

Tło

Koncesja PT Mayawana Persada zlokalizowana jest w zachodnim Kalimantanie na wyspie Borneo. Zajmuje obszar około 140 000 hektarów, w tym 90 000 hektarów siedlisk orangutanów i ponad 83 000 hektarów terenów bogatych w węgiel. Na obszarze objętym koncesją znajdują się grunty rodzime i lasy zwyczajowe.

Od 2016 r. w ramach koncesji PT Mayawana Persada wykarczowano prawie 40 000 hektarów. Tylko w 2023 r. sankcjami objęto prawie 20 000 hektarów. Masowe zniszczenia wyróżniają się na tle ogólnego spadku wylesiania spowodowanego surowcami w Azji Południowo-Wschodniej.

Firma Mighty Earth złożyła skargę Forest Stewardship Council (FSC) przeciwko Alas Kuzuma Group (właścicielowi PT Mayawana Persada co najmniej do grudnia 2023 r.), która została przyjęta pod koniec ubiegłego roku.

28 marca 2024 r. Indonezyjskie Ministerstwo Leśnictwa i Środowiska (KLKH) wystosowało pismo, w którym zwróciło się do PT Mayawana Persady o zaprzestanie wszelkich działań związanych z wylesianiem i zamiast tego skupienie się na sadzeniu lasów przemysłowych na otwartych terenach i zaroślach, a także na przywracaniu środowiska naturalnego.

Poniższy raport z monitoringu lasów ma na celu ilościowe określenie ilości lasów wyciętych na osiedlu PT Mayavan Persada od czasu publikacji pisma. Z pisma KLKH szacujemy, że całkowita wycinka lasów, pozyskiwanie drewna i rozwój infrastruktury wyniosą około 96 hektarów. Szacunki te mogą być niedoszacowane ze względu na dostępność obrazów bez chmury od 28 marca do początku kwietnia.

READ  Akcje Snapa spadły o 30%, gdy firma zmniejszyła przychody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *