Przed wizytą prezydent spotkał się z indonezyjskim ministrem Ruto

Przed wizytą prezydenta Indonezji minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji Indonezji, Luhut Binsar Pandjaitan, spotkał się z prezydentem Williamem Ruto oraz sekretarzami Gabinetu ds. Handlu i Inwestycji Mosesem Kurią.

To spotkanie w State House w Nairobi doprowadziło do podpisania listu w hotelu Serena.

Bandjaitan, który przewodził delegacji wysokich rangą indonezyjskich urzędników, powiedział, że wizyta była przygotowaniem do sierpniowej wizyty prezydenta Joko Widodo w Kenii.

Powiedział, że oba kraje porozumiały się w kwestiach w ramach ram międzyrządowych i między przedsiębiorstwami.

„Wierzymy, że wiele potencjałów, zarówno G-to-G, jak i B-to-B, jest znaczących dla wzmocnienia więzi między naszymi dwoma krajami” – powiedział Pandejaitan.

Wizyta zaowocowała również pewnymi rezultatami, w tym planami inwestycyjnymi Pertaminy w przemyśle wydobywczym ropy i gazu oraz sektorze geotermalnym.

Powiedział, że istnieją plany współpracy między Bio Pharma, wiodącym producentem szczepionek w Indonezji, a kenijskim przedsiębiorstwem państwowym w zakresie szczepionek.

„Uzgodniliśmy plany dotyczące importu żywego inwentarza, inwestycji indonezyjskich firm tekstylnych w Kenii oraz współpracy w branży palmy olejowej” – powiedział indonezyjski minister.

Powiedział, że Kenia ma bardzo strategiczne położenie i dlatego jest głównym węzłem towarowym o dużej wartości ekonomicznej dla szerszego rynku obejmującego ponad 300 milionów ludzi w krajach otaczających Kenię.

„W odniesieniu do G-to-G, rządy Kenii i Indonezji uzgodniły list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie zdrowia zwierząt gospodarskich” – powiedział Pandejaitan.

Minister spotkał się także z Obroną CS Adenem Duvallem oraz Energią i Ropą CS Davisem Sircirem.

Wizyta zaowocowała zawarciem dwustronnego dokumentu o współpracy obronnej oraz rozpoczęciem negocjacji preferencyjnej umowy handlowej mającej na celu poprawę relacji handlowych między obydwoma krajami.

READ  Chiński Xi Jinping spotyka saudyjskich władców w grze o władzę gospodarczą: „Nigdy więcej rywala”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *