Prezydent ogłasza dzień wyborów świętem narodowym

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo ogłosił dekretem prezydenta wtorek, 14 lutego 2024 r., dzień wyborów świętem narodowym.

Z informacji uzyskanych stąd, na oficjalnej stronie Sekretariatu Prezydenta wynika, że ​​podstawą prawną uznania dnia głosowania w wyborach powszechnych 2024 za święto narodowe będzie uchwała Prezydenta nr 10 z 2024 r.

Decyzja Prezydenta opiera się na różnych przesłankach. Po pierwsze, święto narodowe umożliwi obywatelom Indonezji skorzystanie z prawa do głosowania w dniu wyborów.

W rozporządzeniu uwzględniono art. 167 ust. 3 Ordynacji wyborczej, który stanowi, że głosowanie jest świętem, a Regulaminem Komisji Wyborczej nr 3 z 2022 r. za dzień wyborów uznano dzień 14 lutego 2024 r.

Względy te, zgodnie z wymogami prawa, wymagały decyzji prezydenta o uznaniu 14 lutego za święto narodowe.

14 lutego indonezyjscy wyborcy wybiorą następną parę prezydenta i wiceprezydentów, którzy zastąpią Widodo i wiceprezydenta Marufa Amina na kadencję 2024–2029. Widodo nie kwalifikuje się do kandydowania na urząd ze względu na ograniczenia kadencji.

Trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta startujących w wyborach prezydenckich w 2024 r. to Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i dr Ganjar Pranowo-Mahfud.

Wyborcy głosują także na kandydatów do organów legislacyjnych do Izby Reprezentantów (DPR), Rady Przedstawicieli Regionalnych (DPD), a także do zgromadzeń regionalnych (DPRD) na szczeblu prowincji, miast i okręgów.

Podobne wiadomości: Ministerstwo przygotowuje na dzień wyborów całodobowe przychodnie zdrowia
Powiązane wiadomości: Przywódcy religijni wzywają do uczciwych i uczciwych wyborów
Powiązane wiadomości: Informacje dotyczące wyborów można znaleźć w Bemiludamypedia: Minister to the People

Tłumacz: Ranga Pandu AJ, Nabil Ihsan
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2024

READ  Ponieważ umowa Carlosa Correi z Metsami jest w zawieszeniu, Bliźniacy przyspieszają rozmowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *