Prezydent Jokowi wzywa do ściślejszego nadzoru nad hutą niklu po powtarzających się eksplozjach

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo (Jokowi) wezwał do wzmożenia audytów i dochodzeń w hutach w przemyśle wydobywczym jako środka zapobiegawczego przed takimi zdarzeniami, jak pożary i eksplozje w hutach.

Powiedział, że najbardziej wrażliwą częścią pieca do wytapiania są wymagania dotyczące ciepła i topienia.

„Aby uniknąć wypadków, należy wzmocnić audyty i kontrole pancerne, a także przeprowadzić podwójną lub potrójną kontrolę” – powiedział w sobotę podczas Krajowego Spotkania Koordynacyjnego ds. przygotowań do wyborów w 2024 r. w Dżakarcie.

Jokowi zauważył, że policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie pożaru i eksplozji w hucie niklu w Morowali w środkowym Sulawesi.

Zaapelował także do dziennikarzy, aby otrzymywali aktualne informacje o rozwoju sytuacji od Komendanta Głównego Policji, generała Listio Sigita Prabowa.

Powiedział, że prowadzenie huty stwarza poważne wyzwania ze względu na duży sprzęt i wysokie temperatury panujące w zakładzie.

„To nie pierwszy pożar w hucie. Dlatego priorytetem muszą być elementy konstrukcyjne i zabezpieczające” – podkreślił Jokowi.

Wcześniej 24 grudnia w hucie PT Indonesia Singshan ze stali nierdzewnej (ITSS) na obszarze Indonezyjskiego Parku Przemysłowego Morowali (IMIP) w Morowali w środkowym Sulawesi doszło do eksplozji, powodując kilka ofiar śmiertelnych.

Podczas innego zdarzenia, które miało miejsce w czwartek 28 grudnia, w hucie PT Gunbuster Nickel Industri (GNI) w Morrowali również wybuchł pożar, który udało się ugasić bez ofiar.

Minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Binsar Panjaitan wezwał szefa policji w środkowym Sulawesi do zakończenia śledztwa w ciągu dwóch tygodni i wezwał policję krajową do podjęcia rygorystycznych działań wobec naruszeń obowiązującego prawa.

Na podstawie dochodzenia stwierdzono, że doszło do naruszenia Standardowej Procedury Operacyjnej (SOP), w wyniku czego doszło do ofiar.

Wybór nauczyciela: W hucie niklu należącej do DNB ponownie wybucha pożar; Izba nalega na podjęcie bardziej zdecydowanych działań

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Ważny impuls gospodarczy w ciągu najbliższych 10-13 lat: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *