Prezydent-elekt Prabowo Appet Indonezja może osiągnąć 8% wzrostu

Tempo.co, DjakartaW środę, 15 maja, prezydent-elekt Prabowo Subianto powiedział na Katarskim Forum Ekonomicznym, że Indonezja może z łatwością osiągnąć ośmioprocentowy wzrost gospodarczy, dodając, że kraj ten nie jest protekcjonistyczny.

Prabowo, który w październiku ma przejąć największą gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej liczącą 270 milionów ludzi, zobowiązał się do wyeliminowania ubóstwa i kontynuowania polityki swojego poprzednika, prezydenta Joko Widodo, polegającego na przetwarzaniu produktów naturalnych na morzu.

Przemawiając na forum, Prabowo powiedział, że Indonezja może „z łatwością osiągnąć” ośmioprocentowy wzrost gospodarczy w ciągu dwóch–trzech lat.

Gospodarka Indonezji rosła w kwartale styczeń-marzec o 5,11 procent rocznie, co stanowi najwyższą stopę wzrostu od trzech kwartałów, jak wynika z danych rządowych opublikowanych na początku tego miesiąca.

Prabowo powiedział, że będzie podtrzymywał tradycję „ostrożnego zarządzania finansami”, twierdząc, że chce utrzymać pułap deficytu budżetowego na poziomie trzech procent produktu krajowego brutto (PKB).

„Chodzi o zmianę orientacji i ograniczenie marnotrawstwa, a także zmniejszenie przydziałów na mniej istotne działania” – powiedział. „Myślę, że teraz nadszedł czas, aby wykazać się odwagą w zakresie dobrego zarządzania”.

REUTERA | Tempo

Wybór redaktora: Indonezja potrzebuje współpracy w zakresie budowania potencjału, aby zbudować CCS

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Chiny popierają uwagi ambasadora o suwerenności krajów poradzieckich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *