Premier Anwar: Malezja gotowa współpracować z Indonezją w operacjach pokojowych w Gazie | świat

Malezja wyraziła chęć współpracy z Indonezją przy wysyłaniu wspólnych sił pokojowych do Gazy w Palestynie, zgodnie z mandatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

„Chciałbym poinformować Państwa o chęci Malezji do współpracy z Indonezją, w tym do rozmieszczenia sił pokojowych, jeśli zostanie to upoważnione przez ONZ, w związku z sytuacją humanitarną w Palestynie” – Antara zacytował w poniedziałek na swoim koncie w mediach społecznościowych wypowiedź Anwara: Lipiec 1. , 2024.

Cytowano, że Anwar odbył krótką, trzyminutową rozmowę z Prabowem, w której dziękował indonezyjskiemu prezydentowi-elektowi za niedawną udaną operację zdrowotną. Życzył Prabowo szybkiego powrotu do zdrowia, aby mógł szybko powrócić do swoich obowiązków.

Wymienili poglądy na temat bieżących kwestii, zwłaszcza niedawnej roli Prabowa w reprezentowaniu Indonezji na arenie międzynarodowej, prognozowaniu, współpracy oraz promowaniu pokoju regionalnego i globalnego.

„Z radością przyjmuję pomysł utworzenia międzynarodowej misji pokojowej w Malezji i Indonezji, a współpracę tę można rozszerzyć na poziom regionalny ASEAN” – dodał Anwar.

Na zakończenie dialogu Anwar wyraził nadzieję, że wybory parlamentarne w Indonezji, jednoczesne regionalne wybory prezydenckie w dniu 27 listopada 2024 r. przebiegną sprawnie i odbędą się przygotowania do inauguracji Prabowa na prezydenta Indonezji 20 października 2024 r. Pójdzie dobrze.

READ  Policja aresztowała domniemanego przywódcę uzbrojonej grupy przestępczej w Highland Papua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *