Udało się ugasić 115 hektarów ziemi spalonej w wyniku pożaru lasu w Bromo

Tempo.co, Djakarta – Dyrektor Regionalnej Agencji Zarządzania Katastrofami w Lumajang, Patria Twi Hastiadi, powiedziała, że ​​spaliło się już 115 hektarów ziemi. Promocja Obszar parku narodowego został pomyślnie odgrodzony. Większość gruntów znajduje się w Ranupani Ville i Argosari Village w Parku Narodowym Bromo Tenkar Semeru (TNBTS).

Jednak generalnie nie ma doniesień o pożarach lasów w Parku Narodowym Bromo. „W międzyczasie pożary w Lumajang szalały w skałach i kalderze od Bandengan do P29. [peak],” powiedział.

Aby ugasić pożar, urzędnicy najpierw izolują płonącą skałę i kalderę, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Pięciodniowa inicjatywa to wspólne działanie Armii Krajowej, Policji Krajowej, wolontariuszy i funkcjonariuszy TNBTS. „Na szczęście dla Lumajangu pożar lasu został ugaszony” – dodał.

Jeśli chodzi o inne obszary Parku Narodowego Bromo, Patria stwierdziła, że ​​zależy to od reakcji zainteresowanych stron z każdego obszaru. „Nie możemy tego komentować” – powiedział.

Patria zauważyła, że ​​ochotnicy powinni wyciąć drzewa, trawę i krzewy, które mogłyby spowodować dalsze rozprzestrzenianie się pożaru. Wolontariusze chronią także chroniony obszar i zapobiegają przedostawaniu się pożaru na chronione obszary. „W tym ręczne zraszanie wodą, ponieważ na teren nie można wjechać ciężkim sprzętem” – powiedział.

Raffles P., ekspert w Zarządzie Krajobrazu Straży Pożarnej Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa. W pisemnym raporcie cytowanym 13 września Banjaitan podał, że pożar lasu na Jawie Wschodniej objął 18 780,94 hektarów lasów i 5 867,04 hektarów gruntów nieleśnych.

Davidowi się to podobało

Wybór nauczyciela: Rząd zamyka dostęp do Promo w związku z trwającym pożarem

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  W Azji zidentyfikowano 122 krytyczne obszary rekinów i płaszczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *