Premia dla sztabu wyborczego celowana w styczniu: Jokowi

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) powiedział w sobotę, że rząd stara się zakończyć wszystkie etapy wypłaty funduszu premii wynikowych dla organizatorów wyborów do stycznia 2024 roku.

„Do dzisiejszego ranka nie mogłem udzielić (koniecznej) odpowiedzi, ale staram się ją (przyspieszyć), abyśmy mogli ją zakończyć do stycznia” – powiedział podczas Krajowego Spotkania Koordynacyjnego w sprawie gotowości na rok 2023. Wybory powszechne w Dżakarcie w 2024 r.

Powiedział to, odpowiadając na pytanie zadane Przewodniczącemu Komisji Wyborczej (KPU) Hashimowi Asyariemu w sprawie wypłaty środków z premii za wyniki dla organizatorów wyborów.

Zwracając się do 6000 urzędników KPU w całej Indonezji, prezydent oświadczył, że nie podpisał dokumentu przyznającego fundusz premii za wyniki.

Według sekretarza stanu Jokowi zauważył, że w Ministerstwie Reformy Administracyjnej i Biurokratycznej (MENBAN-RB) nadal rozpatrywana jest sprawa dotycząca funduszu premii wynikowych.

„Nie podpisałem tego. Zapytałem ministra sekretarza stanu, (dokument) nadal znajduje się w ministerstwie Menban-RB” – powiedział.

Jokowi zauważył, że kwestia premii za wyniki to ważna sprawa, którą należy natychmiast rozwiązać, aby wybory w 2024 roku przebiegły sprawnie.

Wspomniał, że tak ważne sprawy nie powinny opóźniać procesu wyborczego.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Przedwczesne głosowanie na Tajwanie w związku z zamknięciem poczty: Jokowi
Powiązane wiadomości: Indonezyjska KPU zaostrza wymagania zdrowotne urzędników po zgonów w 2019 r

Przetłumaczone przez: Andy F, Kenzu
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Kyrie Irving może dołączyć do Nets już w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *