Powodzie w West Nias dotknęły około 4000 mieszkańców

JAKARTA (Antara) – Około 4000 mieszkańców Zachodniego Nias na Sumatrze Północnej zostało dotkniętych powodziami i osunięciami ziemi po ulewnych deszczach, które trwały w niedzielę – podała we wtorek Narodowa Agencja Łagodzenia Katastrof (BNPB).

W oświadczeniu wydanym przez agencję Abdul Muhari, szef Centrum Danych, Informacji i Komunikacji BNPB, dotkniętych zostało około 1000 rodzin z 18 wiosek w okręgu.

Według niedawnego raportu regionalnej agencji ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych West Nias (BPBD) klęski żywiołowe dotknęły co najmniej 1000 domów mieszkalnych, kilka obszarów plantacyjnych i pól ryżowych.

Muhari powiedział, że BNPB będzie współpracować z władzami lokalnymi, aby przeprowadzić szybką ocenę w celu ustalenia, w jaki sposób zaradzić katastrofie, w tym zająć się zniszczoną infrastrukturą, gdy wody powodziowe zaczną ustępować.

BNPB potwierdziło, że powodzie i osunięcia ziemi nawiedziły podokręgi Mandrehe, West Mandrehe, Lahomi, North Mandrehe i Moro’o.

Agencja wezwała mieszkańców obszarów narażonych na klęski żywiołowe do zachowania czujności i podjęcia środków zapobiegawczych w celu ograniczenia skutków kolejnych klęsk żywiołowych.

Posunięcie to uznano za konieczne, ponieważ prognozy pogody Agencji Meteorologicznej, Klimatologicznej i Geofizycznej (BMKG) wskazują, że w ciągu najbliższych kilku dni zachodnie Nias nawiedzią bardziej ulewne deszcze.

Powiązane wiadomości: Mount Levodolog: Służba Geologiczna ostrzega przed powodziami wulkanicznymi
Powiązane wiadomości: Rząd zaprojektuje lokalny system wczesnego ostrzegania o gwałtownych powodziach

READ  Covid-19: Departament Energii USA ocenia, że ​​wirus mógł być spowodowany wyciekiem z laboratorium, wzmacnia oddział amerykańskiego Intela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *