Powodzie w Kentucky zabijają co najmniej 28 osób – „wszystko zniknęło”

31 lipca (Reuters) – Co najmniej 28 osób, w tym czworo dzieci, zginęło w gwałtownych powodziach wywołanych ulewnymi deszczami we wschodnim Kentucky, powiedział w niedzielę gubernator Andy Beshear.

Niektóre domy w najbardziej dotkniętych obszarach zostały zmyte po dniach ulewnych deszczy, które Beshear opisał jako najgorsze w historii stanu. Ekipy ratownicze kierowały motorówkami przez tereny mieszkalne i komercyjne w poszukiwaniu ofiar.

„Wszystko przepadło. Wszystko przepadło. Zniknęło całe biuro” – powiedziała w telewizji WCHS Rachel Patton, jedna z ofiar powodzi. Domy wokół niej były do ​​połowy zanurzone w wodzie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Musieliśmy wypłynąć i było zimno. To było nad moją głową, tak. Straszne”.

Urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć z powodu ulewnych deszczy, które utrudniają akcje ratunkowe. National Weather Service przewidział kilka rund deszczu i burz do wtorku, a do poniedziałku rano w południowym i wschodnim stanie Kentucky obowiązuje błyskawiczna obserwacja powodzi.

„Jesteśmy skoncentrowani na zaspokajaniu doraźnych potrzeb żywności, wody i schronienia dla tysięcy innych mieszkańców Kentuckian wysiedlonych przez tę niszczycielską powódź” – powiedział Beshear w oświadczeniu.

Beshear, który ogłosił stan wyjątkowy z powodu powodzi, powiedział wcześniej NBC, że urzędnicy będą „znaleźć ciała przez tygodnie”, gdy ratownicy przeniosą się do bardziej odległych obszarów.

Powódź jest drugą poważną katastrofą krajową, jaka dotknęła Kentucky w ciągu siedmiu miesięcy, po tornadach, które w grudniu zabiły prawie 80 osób w zachodniej części stanu. Czytaj więcej

Prezydent Joe Biden ogłosił w piątek poważną katastrofę w Kentucky, pozwalając na przeznaczenie funduszy federalnych dla stanu. Poszkodowani mieszkańcy mogą ubiegać się o pomoc w przypadku katastrofy do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA), podało biuro Besheara.

READ  Kontrakty terminowe na akcje TK pomagają budować na niedawnym zwyżce po Walmart, Home Depot

Według PowerOutage.US do niedzielnego popołudnia zgłoszono ponad 14 000 przerw w dostawie prądu, co spowodowało rozległe uszkodzenia linii energetycznych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Kanishka Singh i Rami Ayyub donoszą w Waszyngtonie; Montaż przez Hugh Lawsona, Lisę Schumacher i Sandrę Maler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.