Potencjał inwestycyjny ASEAN o wartości 20 bilionów dolarów wymaga współpracy

JAKARTA (ANTARA) – Państwa członkowskie ASEAN powinny współpracować w celu zwiększenia potencjału inwestycyjnego w regionie, który według szacunków osiągnie 20 bilionów dolarów do 2045 roku, powiedział przewodniczący Rady Doradczej ASEAN-Business (ASEAN-PAC) Arsjad Rasjid.

„Dzięki ASEAN w centrum wzrostu możemy do 2045 r. zrealizować potencjał inwestycyjny w wysokości 20 bilionów dolarów. To ogromny potencjał” – powiedział w niedzielę na szczycie ASEAN ds. handlu i inwestycji (ABIS).

Tegoroczna seria ASEAN-BAC, która odbędzie się w dniach 1–8 września, ma temat „Centralność ASEAN: innowacje na rzecz większego włączenia”. Jest częścią indonezyjskiego przywództwa ASEAN w 2023 r., które koncentruje się na rozwoju ASEAN jako szybko rozwijającego się, włączającego i zrównoważonego regionu gospodarczego.

Poprzez ASEAN-BAC Indonezja promuje tworzenie solidnego środowiska biznesowego w regionie, tak aby wszystkie kraje członkowskie mogły wspólnie się rozwijać, powiedział Rasjit.

Według niego w przeszłości wiele partii pesymistycznie odnosiło się do ruchu ASEAN jako organizacji regionalnej.

Przekonywał jednak, że w obliczu coraz bardziej napiętych wyzwań geopolitycznych i geoekonomicznych ASEAN może zachować odporność i wykorzystać szansę, aby stać się centrum światowego wzrostu gospodarczego.

Podkreślił, że wizja Centrum ASEAN obejmuje nie tylko lokalizację w strategicznym położeniu geograficznym, ale także zmianę sposobu myślenia o wspólnym rozwoju.

Rasjit opowiedział także o swojej podróży po krajach członkowskich bloku regionalnego w celu znalezienia rozwiązań umożliwiających rozwój przedsiębiorstw w regionie.

„(Z interakcji z przedsiębiorstwami z ASEAN) zebraliśmy wszystkie aspiracje dotyczące dalszego rozwoju ASEAN. Wszystko przełożyło się na zalecenia polityczne” – powiedział.

1 września w Pałacu Prezydenckim zaprezentowano zalecenia polityczne prezydentowi Joko Widodo (Jokowi) dotyczącemu przewodnictwa ASEAN w roku 2023.

„Prezydent Jokowi popiera naszą wizję zintegrowanego ASEAN, w którym sektor publiczny i prywatny ściśle współpracują na rzecz rozwoju naszego regionu” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Teraz jest właściwy czas na inwestycje w sektor zdrowia: indonezyjska minister zdrowia
Powiązane wiadomości: Uno wzywa młodzież z ASEAN do wspierania zrównoważonych inwestycji

READ  WHO twierdzi, że Omigron nie jest rozpowszechniony wśród ofiar, a dotkliwość nie jest jasna

Przetłumaczone przez: Ade J., Kenzu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *