Porucznik. Sean Williamson: Władze zidentyfikowały strażaka, który zginął w zawaleniu się budynku w Filadelfii; Kolejne 5 osób zostało rannych

FILADELFIA (WPVI) – Władze Filadelfii zidentyfikowały strażaka uwięzionego w budynku, który zapalił się i zawalił się wczesnym rankiem w sobotę.

51-letni porucznik Sean Williamson jest 27-letnim starszym pracownikiem Straży Pożarnej w Filadelfii.

Williamson został ostatnio przydzielony do Ladder 18 w Hunting Park i zostawił matkę i syna.

„Przez kilka tygodni będzie ciężko” – powiedział komisarz straży pożarnej Craig Murphy na konferencji prasowej o godzinie 20:00.

Williamson i inni członkowie straży pożarnej byli w drodze do W.C. Zostaliśmy zaproszeni do 300 bloku Indiana Avenue.

Pożar wybuchł w trzypiętrowej restauracji i apartamentowcu około godziny 14.00. Pożar został ugaszony, ale potem o 3:24 budynek się zawalił

Władze twierdzą, że po katastrofie ogłoszono drugi alarm.

Upadek został ostatecznie opanowany o 19:12.

Czterech innych strażaków oraz inspektor z miejskiego wydziału licencji i inspekcji również zostało uwięzionych podczas katastrofy. Strażak wyskoczył z drugiego piętra wraku, powiedział Murphy.

Inni byli eksmitowani w różnym czasie.

Dwóch strażaków i pracownik L&I zostało zwolnionych ze szpitala uniwersyteckiego Temple. Strażak przebywa w szpitalu w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Nazwiska członków rannych podczas akcji ratunkowej:

  • Porucznik Sylvester Burton, marszałek ognia

  • Porucznik Clarence Johnson

  • Strażak Dennis Bailey

  • Strażak Robert Brennan Jr.

  • Thomas Rybakovsky, kierownik, wydział służb ratowniczych, L&I

„Nie można tego przewidzieć” – powiedział Murphy dziennikarzom na konferencji prasowej. „To był katastrofalny wypadek, który mocno uderzył w naszą branżę”.

Murphy powiedział, że budynek został uszkodzony przez pożar, ale przyczyna katastrofy jest nieznana.

„Filadelfijska Straż Pożarna żałuje wraz z rodziną, przyjaciółmi i społecznością wszystkich osób dotkniętych tą tragedią” – powiedział Komisarz Straży Pożarnej w Filadelfii, Adam K. Thiel powiedział w oświadczeniu. „Słowa nie mogą wyrazić tego, co w tej chwili czujemy”.

READ  Demokratka Mary Beltola pokonała Sarah Palin w specjalnych wyborach na Alasce

Urząd Marszałkowski Wydziału Pożarnego Filadelfii bada przyczynę pożaru z pomocą ATF.

Burmistrz Filadelfii Jim Kenny wydał oświadczenie w sprawie śmierci filadelfijskiego strażaka porucznika Seana Williamsona:

„Jestem głęboko zasmucony, gdy dowiaduję się o tragicznej śmierci strażaka z Filadelfii, porucznika Seana Williamsona. To bolesny dzień dla naszego miasta.

Przez ponad 27 lat poświęcił swoje życie służbie i ochronie mieszkańców Filadelfii oraz poświęcił swoje życie, aby chronić innych.

Wczesnym rankiem, jak każdego dnia, nasi pierwsi ratownicy wykazali się heroizmem robiąc to, co robią na co dzień: wkładali mundury, zostawiali swoich bliskich i wypełniali zobowiązanie do ratowania i służenia mieszkańcom tego miasta.

Składam najgłębsze kondolencje wszystkim, którzy znali i kochali Chiny. Wzywam wszystkich mieszkańców Filadelfii, aby jego rodzina i wszyscy członkowie filadelfijskiej straży pożarnej modlili się w tym trudnym czasie.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *