Pomimo niedawnych szkód spowodowanych przez burzę, turyści są mile widziani w tej słynnej świątyni na Bali

Udostępnij artykuł

Bali od kilku tygodni doświadcza nieregularnych ulewnych deszczy. Szokujący front pogodowy spowodował szkody warte miliony rupii na całej wyspie.

Słynna świątynia na Bali, popularna wśród turystów, doznała znacznych zniszczeń.

Świątynia Uluwatu na Bali.  jpg

Jedną z najpopularniejszych świątyń na Bali jest świątynia Uluwatu. Z powodu ulewnych deszczy, które padały przez ostatnie dwa tygodnie, mur starożytnej świątyni runął.

Chociaż ściany świątyni zostały uszkodzone, urzędnicy twierdzą, że teren jest otwarty dla turystów. Turyści mogą nadal odwiedzać świątynię i uzyskać pełne wrażenia Zwiedzanie okolicy jest bezpieczne.

Iwayan Wijana, kierownik świątyni Uluwatu, wyjaśnił dziennikarzom sytuację. „Tak, ściana zawaliła się z powodu czynników naturalnych, wiatru i dlatego, że ściana była tam przez długi czas” – powiedział.

@eksplorujzmoh Świątynia Uluwatu #अलुव्यवाली #Świątynia # na swoją stronę #Podróż #Doświadczenie ♬ Wbiegając na to wzgórze (Umowa z Bogiem) [2018 Remaster] -Kate Bush

Powiedział, że plany naprawy ściany są już w toku, ale w międzyczasie turyści mogli bezpiecznie zwiedzać świątynię.

Vijana dodał: „Zaproponowaliśmy ogólny plan naprawy wszystkich ścian jako całości. Mam nadzieję, że wkrótce to zobaczę.

Podsumowując: „Na razie będziemy nadal chronić bezpieczeństwo i komfort za pomocą patroli personelu. Później zainstalowaliśmy ogrodzenia z drutu, aby zapewnić bezpieczeństwo” – powiedział.

Rozpadająca się ściana nie odbiera magicznego wrażenia z wizyty w Świątyni Uluwatu.

Otoczony murem obszar znajduje się z tyłu kompleksu świątynnego.

Lokalni przywódcy twierdzą, że szkody wynoszą 50 milionów IDR, a prośby o wsparcie finansowe zostały już złożone do władz regencyjnych.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

@imyourfanzs Pierwszy dzień na Bali #Poli #अलुव्यवाली #fyp #dla Ciebie ♬ Love Tonight feat. Saxo – Antwerp House Squad

Świątynia Uluwatu jest jedną z najpopularniejszych świątyń na Bali wśród międzynarodowych turystów.

READ  Wizyta Kamali Harris na Filipinach kieruje cel Ameryki do Chin

Położona na południowym krańcu wyspy świątynia Uluwatu jest jednym z ważnych obiektów kulturalnych w szybko rozwijającym się centrum turystycznym.

Wijana wyjaśniła, że ​​świątynia Uluwatu jest bardziej popularna wśród turystów zagranicznych niż krajowych.

Kierownik budowy powiedział: „Odwiedziny są nadal zdominowane przez turystów zagranicznych, w stosunku 70 procent turystów zagranicznych i 30 procent turystów krajowych. Liczba ta nie zmieniła się od 2014 roku.

@_lamlim Piękna świątynia Uluvadu ☺️ #polylife #Utonięcie #W świątyni #Małpa ♬ Niebo – Buziaki

Podczas gdy struktura demograficzna odwiedzających nie zmieniła się zbytnio od prawie dziesięciu lat, liczba turystów się zmieniła. Vijana podzieliła się szczegółami dotyczącymi liczby codziennych gości w świątyni Uluwatu.

Powiedział: „Nie jest to w 100 procentach stan sprzed epidemii, ale jest coraz lepiej. Myślę, że to wzrost o 60 procent.

Świątynię odwiedza obecnie około 6000 osób dziennie, podczas gdy w szczycie sezonu 2019 przez bramy świętego miejsca przeszło ostatnio ponad 11 000 osób.

Ujęcie z lotu ptaka świątyni Uluwatu i skał nad oceanem

Świątynia Uluwatu słynie z codziennej ceremonii Kesak. Prawdziwie magiczne wydarzenie kulturalne jest absolutną koniecznością dla każdego, kto odwiedza Bali.

Spektakl Akiniego opowiada historię Ramajany. Chociaż czysto tradycyjna balijska mitologia hinduska, taniec Kecak powstał w latach trzydziestych XX wieku jako sposób na dzielenie się balijskim tańcem kulturowym i opowiadaniem historii obcokrajowcom i osobom spoza kultury.

Znowu taniec Kasaka

Świątynia Uluwatu na Bali to jedno z najbardziej imponujących miejsc, w których można doświadczyć hipnotyzującego tańca Kasak.

Amfiteatr wychodzi na ocean, a zachód słońca to najlepsza pora na oglądanie tańca, który teraz odbywa się dwa razy dziennie.

Vijana potwierdziła, że ​​program będzie się odbywał codziennie o 18:00 i 19:00.

Dodał: „Obecnie organizujemy dwa pokazy, ponieważ mamy obiekt, który może pomieścić 1200 osób. Z tego powodu zainteresowanie publiczności oglądaniem Kesaka jest duże. Więc wystawiliśmy to dwa razy i było również bardzo pełne.

READ  Wielomilionowy biznesmen, który został indonezyjskim ministrem
Tysiące turystów na Bali

Bilety na pokaz Kecak są takie same dla turystów zagranicznych i krajowych; 150 000 IDR dla dorosłych i 75 000 IDR dla dzieci.

Wejście do świątyni Uluwatu kosztuje 50 000 IDR dla dorosłych i 30 000 IDR dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *