Indonezja rozważa współpracę z norweską firmą satelitarną

JAKARTA (Antara) – Indonezyjska Minister Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Shakti Wahu Trengono zbadała możliwość współpracy technologicznej z norweskim dostawcą usług łączności satelitarnej Kongsberg Satellite Service (KSAT).

„KSAT ma możliwości i doświadczenie w opracowywaniu satelitów do obserwacji Ziemi, sprzętu i oprogramowania do nadzoru morskiego i monitorowania nielegalnej działalności na morzu” – stwierdził w niedzielnym oświadczeniu.

Wyjaśnił, że możliwości technologii satelitarnej KSAT można wykorzystać w różnych podsektorach morskich i rybołówstwa. Mogą nie tylko wykrywać statki zaangażowane w nielegalną działalność, ale mogą także świadczyć usługi monitorowania środowiska w celu analizowania danych w celu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem morza.

„Te satelity mogą również monitorować zakwity glonów i hodowlę ryb. Jeśli więc KKP (Ministerstwo) zintegruje tę technologię z istniejącą, wyniki będą lepsze. Wciąż nad tym pracujemy” – zauważył Trengono.

Tymczasem Harald Aro, wiceprezes wykonawczy ds. przestrzeni powietrznej i nadzoru w Kongsberg Defence and Space, który przyjął wizytę ministra Trengonowa, powiedział, że co najmniej 21 krajów otrzymało usługi w sektorze morskim i rybołówstwa.

Należą do nich budowa nanosatelitów, stacji naziemnych do dowodzenia i kontroli satelitarnej, monitorowanie operacji statków rybackich i wycieków ropy.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa uruchomiło pięć projektów dotyczących niebieskiej gospodarki, obejmujących powiększenie morskich obszarów chronionych, realizację wyważonej polityki rybołówstwa i zrównoważony rozwój akwakultury.

Obejmuje to monitorowanie i kontrolę wykorzystania plaż i małych wysp, a także zagospodarowanie morskich odpadów plastikowych przy udziale rybaków.

Te pięć programów wdraża się w celu zapewnienia zrównoważenia środowiskowego, promowania rozwoju gospodarczego społeczności i zwiększania dochodów państwa.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo wykorzystuje technologię do poprawy zasobów ludzkich w sektorze morskim i rybołówstwa
Powiązane wiadomości: Nadanie priorytetu nauce i technologii w celu wykorzystania energii oceanów: Ministerstwo

Tłumacz: Sinda Ambarvati, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *