Ministerstwo Transportu cyfryzuje usługi spedycji ładunków w 45 portach

Tempo.co, Djakarta – Dyrekcja Transportu Morskiego Ministerstwa Transportu realizuje cyfryzację usług spedycyjnych i cargo z wykorzystaniem platformy Inaportnet w 45 portach. W sumie ministerstwo planuje w tym roku cyfryzację usług w 151 portach.

W środę 13 września w budynku ministerstwa w Dżakarcie odbyła się ceremonia podpisania umowy „Go Live Inportnet Phase II 2023”.

Inaportnet to platforma zapewniająca większą przejrzystość usług w portach. Za pośrednictwem tej platformy zainteresowane strony mogą łatwo uzyskać dostęp do wszystkich informacji związanych z portem.

Pierwsza faza wdrożenia Inaportnet została wdrożona w 40 portach. Obecnie 194 porty w Indonezji obsługują projekt Inaportnet od 2016 r. do września 2023 r. Oczekuje się, że do końca 2023 r. 260 portów będzie miało Inaportnet.

Dyrektor generalny transportu morskiego w Ministerstwie, Antony Arif Briadi, powiedział, że nadzór administracyjny i operacje w portach stały się bardziej skuteczne, przejrzyste i rozliczalne dzięki Inaportnet.

„Proces wydawania licencji w portach i spełnianie wymogów można zintegrować cyfrowo, dzięki czemu będą one bardziej wydajne i przejrzyste” – stwierdził w otrzymanym w środę komunikacie.

Inaportnet przyczynia się do poprawy monitorowania niepodatkowych dochodów państwa (PNBP) w sektorze portowym. Dzięki zintegrowanemu systemowi dostęp do danych dotyczących przychodów jest możliwy w czasie rzeczywistym. Pomaga to zwiększyć dochody sektora portowego dla rządu.

Antony stwierdził, że transformację cyfrową należy stale usprawniać, aby zapewnić ciągłą i uporządkowaną poprawę usług w portach.

„Wszystkie zainteresowane strony będą miały pewność co do poprawy usług, będą bardziej dynamiczne w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom i zawsze będą śledzić rozwój sytuacji w portach i wspierającym je sektorze technologii” – powiedział.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: U wybrzeży Holandii zapala się statek przewożący prawie 3000 samochodów

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *