Podczas jazdy próbnej szybki pociąg Dżakarta–Bandung będzie miał ponad 500 miejsc siedzących

Tempo.co, DjakartaThe Kolej dużych prędkości Dżakarta-Bandung PT Kereta Cepat Indonezja-Chiny (KCIC) ogłosiła, że ​​podczas testów we wrześniu 2023 r. pomieści od 500 do 550 pasażerów.

„Mamy 600 miejsc w każdym pociągu, (ale) podczas testu przygotowujemy od 500 do 550 miejsc na serię pociągu, co obejmuje również dotkniętych pasażerów (miejsca) na linii kolejowej.” – Eva Chairunisa, sekretarz korporacyjna GM PT KCIC, 26 sierpnia 2023 r. powiedział w sobotę.

Dodał, że podczas bezpłatnego okresu próbnego odbędzie się łącznie 8 podróży, po 4 z Bandung i Dżakarty.

„Rozprawa potrwa miesiąc, przez cały wrzesień 2023 r.” – dodał.

Syrunisa powiedział, że jego strona poczyniła szereg przygotowań do próbnego uruchomienia pociągu dużych prędkości, zaczynając od certyfikacji obiektów i infrastruktury, gotowości na wypadek dostępności i gotowości stacji.

„Kiedy mówimy o teście z udziałem pasażerów, mówimy o usługach, dlatego mamy nadzieję zapewnić wszystkim pasażerom komfort nie tylko w trakcie podróży, ale także na stacji” – powiedział.

Tymczasem most Sibru Selatan, łączący stację Thegallur z obszarem Getpage, ułatwi dostęp pasażerom kolei.

Państwowy operator poboru opłat PT Jasa Marga zbuduje płatne drogi KM 151A i 151B w celu ułatwienia dostępu do stacji.

Tymczasem dostęp do stacji Halim w Dżakarcie jest nadal w budowie. Stacja zostanie zintegrowana ze stacją LRT Greater Jakarta.

Próba ma na celu udostępnienie szybkiego pociągu Dżakarta-Bandung wszystkim Indonezyjczykom, a nie sprawdzenie wykonalności takiego pociągu, powiedział Sayrunisa.

„Ponieważ jego wykonalność została przetestowana na pasażerach przed próbą. Przeprowadziliśmy próby w autokarze, pociągu badawczym oraz infrastrukturze i obiektach” – wyjaśnił.

Testowanie rozpocznie się na początku września 2023 r. i będzie bezpłatne dla wszystkich.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Dotacja na bilety kolei dużych prędkości Dżakarta-Bandung nie dotyczy wsparcia projektu: MTI

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *