Po wyborze Kesanga na prezydenta PSI zyskuje 13 000 nowych członków

Djakarta. Indonezyjska Partia Solidarności (PSI) ogłosiła we wtorek, że od czasu wyboru w zeszłym tygodniu na przywódcę najmłodszego syna prezydenta Joko Widodo, Kesanga Pangareba, dołączyło do niej ponad 13 000 nowych członków.

Partia uruchomiła niedawno nową inicjatywę pod nazwą „Zaloguj się PSI”, która ułatwia nowym członkom rejestrację na jej stronie internetowej. Wnioskodawcy muszą jedynie przedstawić kopię ważnego dowodu osobistego i wypełnić formularz z podstawowymi danymi osobowymi.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie partii w Dżakarcie wyraził wdzięczność tym, którzy zarejestrowali się i wstąpili do PSI, mówiąc: „Witajcie i współpracujmy”.

Celem PSI jest przyciągnięcie młodszej grupy demograficznej za pomocą nowego sloganu „Polityka to zabawa”.

Kesung, znany wcześniej jako restaurator i właściciel klubu piłkarskiego, znacząco wkroczył do polityki, dołączając do PSI. Trzy dni później został wybrany na prezydenta przez aklamację.

Jego decyzja zaskoczyła wielu, ponieważ jego ojciec był wieloletnim politykiem rządzącej Indonezyjskiej Demokratycznej Partii Walki (PDI-P), a jego starszy brat Gibran Rakabuming Raka wygrał wybory na burmistrza w swoim rodzinnym mieście Solo na Jawie Środkowej. Obsługa PDI-P.

W wyborach w 2019 r. BSI nie zdobyła mandatów w Izbie Reprezentantów, ponieważ nie przekroczyła progu 4%.

Oczekuje się, że wejście Kesanga do partii zwiększy poparcie wśród młodych wyborców, co będzie kluczowe dla zdobycia mandatów w Izbie.

„Dzięki PSI chcę wprowadzić ciekawsze podejście do polityki, bez uciekania się do obelg. Bawmy się razem” – powiedział Kesung.

Odnosząc się do zbliżających się wyborów prezydenckich Kesang powiedział, że partia nie zdecydowała jeszcze, którego z trzech kandydatów poprze, czyli Kanchara Pranovo, Prabowo Subianto czy Aneesa Baswedana.

Sekretarz generalny PDI-P Hasto Cristianto powiedział osobno, że otrzymał list od Prezydenta Megawati Soekarnoputri, Kesang, z prośbą o spotkanie.

Może to wskazywać, że PSI może rozważyć wsparcie Kanchara zgodnie z rekomendacjami partii rządzącej. PSI zdecydowanie wspierała prezydenta Joko Widodo podczas jego kampanii reelekcyjnej w 2019 r.

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie zawieszają wielomiliardowy kontrakt zbrojeniowy z powodu rosnącej frustracji z powodu konfliktu między USA a Chinami

Tagi: Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *