ONGC odwołuje przetarg na zagospodarowanie pola gazowego Daman – Dżammu Kaszmir Najnowsze wiadomości | turystyka

New Delhi, 14 maja: państwowa firma Oil and Natural Gas Corporation (ONGC) anulowała otrzymaną ofertę na projekt rozwoju gazu Daman Upside na zachodnim wybrzeżu ze względu na wysokie koszty, podają źródła.
Projekt jest kluczem do strategii ONGC mającej na celu zwiększenie wydobycia gazu z płytkich pól wodnych u zachodniego wybrzeża Indii. Po zakończeniu projektu produkcja gazu wzrośnie prawie dwukrotnie do 4-5 mln standardowych metrów sześciennych dziennie.
Oferty otrzymane przez ONGC na projekt były wyższe niż wewnętrzne szacunki firmy i przetarg został odwołany, podają źródła zaznajomione ze sprawą. Przetarg zostanie teraz podzielony na oddzielne pakiety i ponownie przetworzony.
Kiedy przetarg został otwarty w grudniu ubiegłego roku, wykonawca inżynierii i produkcji Larsen & Toubro (L&T) wyłonił się jako najniższa oferta. 663,77 mln USD na budowę infrastruktury niezbędnej do zwiększenia wydobycia ze złoża położonego 60 kilometrów od zachodniego wybrzeża.
Konsorcjum Afcons i indonezyjskiej firmy Gunanusa Utama Fabricators zajęło drugie miejsce w przetargu z kwotą 801,90 mln USD. Wietnamskie PTSC i National Petroleum Construction Company (NPCC) z Abu Zabi były jednymi z tych, które początkowo zabiegały o zawarcie umowy, ale nie brały udziału w przetargu.
663,37 mln USD L&D jest o 36,77% wyższe niż skorygowana wewnętrzna wartość ONGC wynosząca 485,03 mln USD, podają źródła.
L&T zaoferowało rabat w wysokości 1 miliona dolarów, ale było to nie do zaakceptowania dla ONGC, które stwierdziło, że ONGC może tolerować maksymalne odchylenia o 20 procent w stosunku do wewnętrznych szacunków ceny.
Projekt rozwoju gazu odwróconego Damon przewiduje rozwój czterech nowych platform głowic wiertniczych, siedmiu rurociągów na polu, nowego bloku sprężarek gazu procesowego i kompresji niskociśnieniowej na istniejącej platformie procesowej. Obejmuje to modyfikacje górnej części istniejących platform głowic odwiertów.
Projekt jest realizowany od lat, ale był kilkakrotnie opóźniany z powodu niekorzystnych cen gazu. Ale rosnące ceny gazu w kraju zmieniły komercyjną rentowność projektu.
ONGC wydobywa gaz ziemny z Daman od 2016 roku i wydało 1 miliard USD na infrastrukturę morską w polu w ciągu ostatnich pięciu do sześciu lat.
Plan zwiększenia wydobycia zakłada budowę infrastruktury umożliwiającej obsługę gazu z sąsiednich złóż marginalnych B-12 i C-24.
Krajowa produkcja ropy naftowej i gazu ziemnego w Indiach spada w ostatnich latach, a ONGC znajduje się pod rosnącą presją rządu, aby zwiększyć produkcję i odwrócić spadkowy trend.
Projekty takie jak Damon mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tych celów, ale anulowanie przetargu zwiększy opóźnienie w uruchomieniu produkcji. (PTI)

READ  Upadek kryptowaluty FTX pod kontrolą władz federalnych | kryptowaluty

Poprzedni artykułBidlite spodziewa się lepszej marży i wzrostu wolumenu w RO24: MD Bharat Puri
Następny artykułZbiory NFO przez fundusze wspólnego inwestowania spadły o 42% do 62 342 crore Rs w RO23; AMC wprowadziło 12 NFO w RO24

Dżammu i Kaszmir, wiodąca gazeta w Indiach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *