PNBB twierdzi, że w Bangalpinong zalanych zostało ponad 450 domów.

Tempo.co, DjakartaNarodowa Agencja ds. Łagodzenia Skutków Katastrof (BNPB) podała, że ​​w mieście Bangalpinong w prowincji Banga Belitung co najmniej 458 domów zostało zalanych do głębokości od 20 do 30 centymetrów.

„458 domów i dwa biura rządowe, główna siedziba wioski Jenas i Tamansari Koram (wojskowe stanowisko dowodzenia) zostały zalane” – oznajmił w oświadczeniu Abdul Muhari, szef centrum danych, informacji i komunikacji agencji dotyczących katastrof. Dżakarta, wtorek, 16 stycznia.

Abdul powiedział, że dotknięte obszary obejmują podokręgi Bukit Sari, Air Head Tuju, Tuatunu Inda i Kakang Wal w dystrykcie Kerungang; Podokręg Rejasari w dystrykcie Pangal Palam; Biuro Prokuratora, podokręg Batin Tigal w Jenas i dystrykcie Tamansari; oraz podokręg Srivijaya w dystrykcie Kirimaya. Na szczęście nie było ofiar w poniedziałkowej powodzi, która była spowodowana pięciogodzinnymi umiarkowanymi lub ulewnymi opadami deszczu, silnym wiatrem i falami sięgającymi 2,6 metra.

Szef Agencji ds. Łagodzenia Katastrof Pangalpinong (PPPD), Teddy Revandi, powiedział, że powodzie zdarzają się co roku w wyniku przypływów na początku i na końcu roku. W zależności od przypływu powódź ustępuje średnio w ciągu pięciu godzin.

„Władze miasta zbudowały zbiornik i wykonały nowy empung (zbiornik zwrotny), aby pobierać wodę z górnego biegu rzeki lub z wyższych obszarów. Budowa zbiornika i opróżniania wciąż trwa ze względu na ograniczenia budżetowe, dlatego są one budowane etapami” powiedział Teddy.

Biuro Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) wydało w środę, 17 stycznia w Bangalpinong wczesne ostrzeżenie przed umiarkowanymi lub ulewnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami, którym będą towarzyszyć burze. W czwartek w mieście nadal będzie pochmurno i przelotnie będzie padać deszcz. .

BNPB wezwało obywateli, aby zawsze monitorowali prognozę pogody dostarczaną przez BMKG i zachowywali czujność w przypadku ulewnego deszczu przez ponad godzinę, aby mogli przygotować się do natychmiastowej ewakuacji w bezpieczne miejsce.

READ  WHO twierdzi, że Omigron nie jest rozpowszechniony wśród ofiar, a dotkliwość nie jest jasna

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 krajów z najwyższymi wynikami IQ na świecie

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *