Plemię Jayapura Sentani czule pożegnało Lucasa Enembe

Jayapura (Andara) – Społeczność plemienna Sentani w Kampong Harapan, podokręg East Sentani, Jayapura w Papui powitała w czwartek kondukt pogrzebowy byłego gubernatora Papui Lucasa Enembe.

Tradycyjny wódz Sendani, Dantje Nere, powiedział w czwartek w Sendani, że plemię będące członkami kongregacji lokalnego kościoła Kampong Harapan w Filadelfii odczuwa wielką stratę po śmierci Enembe. Lokalna społeczność.

„Dziś stoimy przed stadionem Lucasa Enembe i kościołem Kampong Harapan w Filadelfii, które są dziełem zmarłego LE (inicjały Lucasa Enembe)” – zauważył.

Według Nere hela-hili jest formą głębokiego smutku wyrażaną w celu pożegnania śmierci najwyższego przywódcy, tj. poprzez zawodzenie w regionalnym języku Sentani podczas tańca oraz machania liśćmi i kwiatami.

„Doceniamy procesję, ponieważ podczas powitania przybycia trumny pana Lucasa Enembe do Kampong Harapan panował bardzo porządek i szanowano kulturę plemienia Sentani” – powiedział.

Zaznaczył, że wszystkie wsie, wspólnoty celne i kościelne oczekiwały na przybycie trumny Enembe z kwiatami jako wyraz miłości do byłego gubernatora.

„Żegnaj, panie Lucas. My, plemię Sentani, bardzo cię kochamy i jesteśmy dumni, że cię mamy” – zauważył.

Argenes Gawe, przewodniczący Rady Zwyczajów Plemienia Sentani, powiedział, że wszyscy Papuasi na obszarze zwyczajowym Sentani z niecierpliwością oczekiwali przybycia ciała zmarłego Lucasa Enembe.

„Nieżyjący już Lucas Enembe był wielkim synem Papui, który dokonał wielu zmian w rozwoju tej ziemi” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Lukas Enembe, były gubernator Papui
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Dumny z tytułu mistrza Papui XVI Bebarnas: Gubernator

Przetłumaczone przez: Agustina Estevani, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Materiały na temat zdolności nuklearnych obcego kraju przechwycone w Mar-a-Lago . Trumpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *