Plan Senatu dotyczący stałego czasu letniego napotyka wątpliwości w Izbie

Pallone, kto odbyło się przesłuchanie w zeszłym tygodniu na czas letnipowiedział, że podziela cel Senatu, aby zakończyć „wiosną do przodu” i „cofnięcie” zmian zegara związanych z większą liczbą udarów, zawałów serca i wypadków samochodowych. Ale chce zebrać więcej informacji, prosząc o długo opóźniona analiza federalna o tym, jak zmiany czasu mogą wpłynąć między innymi na wydajność, ruch drogowy i koszty energii.

„Moim zdaniem w Izbie nie ma konsensusu, ani nawet ogólnie w tym momencie, co do tego, czy powinniśmy ustawić czas standardowy w stosunku do czasu letniego jako stały czas” – powiedział Pallone. „Zaraz po tym, jak Senat uchwalił ustawę, posłowie podeszli do mnie na podłodze i powiedzieli: „Och, nie rób tego. Chcę standardowego czasu ”- dodał, odmawiając identyfikacji prawodawców.

Biały Dom również nie przedstawił swojego stanowiska w sprawie stałego czasu letniego, powiedzieli doradcy Kongresu. Podczas gdy prezydent Biden, jako świeżo upieczony senator, głosował za tym w grudniu 1973 r. – ostatni raz, kiedy Kongres próbował wprowadzić tę politykę w całym kraju – był również świadkiem niemal natychmiastowego załamania się poparcia wśród powszechnych doniesień, że ciemniejsze zimowe poranki przyczyniają się do wzrostu liczby samochodów wypadki i pogorszenie nastroju. Członkowie Kongresu wprowadzili prawie 100 aktów prawnych, aby zmienić lub znieść prawo, zanim zostało ono ostatecznie powtórzone w październiku 1974 roku.

Biuro przewodniczącej Białego Domu i Domu Nancy Pelosi (D) odmówiło odpowiedzi na pytania dotyczące polityki czasu letniego w piątek, odsyłając reporterów powrót do wcześniejszych oświadczeń, że środek Senatu był przedmiotem przeglądu.

Plan Senatu szczyci się poparciem ponadpartyjnym, na czele którego stoi Sen. Patty Murray (D-Wash.), Krzesło panelu zdrowia i nie. 3 Demokrata i Sen. Marco Rubio (R-Fla.). Obaj kierowali ustawą, która przeszła przez Izbę we wtorek, poprzez procedurę znaną jako jednomyślna zgoda, która eliminuje potrzebę debaty lub faktycznego liczenia głosów, jeśli żaden senator nie sprzeciwia się jakiemukolwiek środkowi.

Zwolennicy stałego czasu letniego twierdzą, że dodanie godziny światła dziennego później w ciągu dnia zwiększyłoby handel i doprowadziłoby do poprawy zdrowia psychicznego, ponieważ ludzie wychodzą na zakupy, jedzą i spędzają czas na świeżym powietrzu. Murray i Rubio wskazują również na stany takie jak Waszyngton i Floryda, które starały się wprowadzić stały czas letni, ale czekają na zgodę federalną. Ich doradcy powiedzieli, że pracują nad zwiększeniem poparcia dla zmiany wśród swoich odpowiedników w Izbie – dążąc do jak najszybszego głosowania, podczas gdy pomysł jest rozpędzony.

READ  Akcje spadły, a chiński juan przekroczył 7,2 wobec dolara

„Skok do przodu i cofanie się rok po roku powoduje tylko niepotrzebne zamieszanie, jednocześnie szkodząc zdrowiu Amerykanów i naszej gospodarce” – napisał Murray Pelosi w list wysłany w piątek że jej biuro dzieliło z The Washington Post. „Po raz kolejny mam nadzieję, że natychmiast rozważysz tę zdroworozsądkową ustawę”.

Prawodawcy dążący do zmiany krajowej polityki czasu pracują z czasem, powiedział Thomas Gray, profesor nauk politycznych z University of Texas w Dallas, który przez ponad sto lat studiował prawodawstwo Kongresu dotyczące czasu letniego.

Wydanie „ma tę niezwykłą dynamikę, gdzie tak naprawdę są tylko dwa tygodnie w roku, kiedy ludzie się tym przejmują” – tydzień wiosenny, kiedy zegary cofają się o godzinę do przodu, i jesienny tydzień, kiedy zegary cofają się, Gray powiedział. „Zwykle zrobienie czegoś w Kongresie zajmuje więcej niż tydzień. I trudno jest zmieścić się w tym przedziale czasowym, kiedy ludzie naprawdę przejmują się procesem wystawiania rachunku ”.

Udane wtorkowe głosowanie w Senacie nastąpiło dwa dni – i kilka niewygodnych nocy – po zmianie zegara w niedzielę rano. Ale kolejna zmiana zegara jest wyznaczona na listopad. 6 – co byłoby w środku przerwy w Izbie i na dwa dni przed powstaniem prawodawców do wyborów.

Harmonogram jest „troską dla każdego, kto jest za przejściem na stały czas letni” – powiedział Jeffery A. Jenkins, profesor polityki publicznej na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, który studiował politykę czasu letniego z Grayem. „Problemem jest fakt, że Izba nie jest gotowa do przeprowadzki, przywództwo Demokratów nie jest gotowe do przeprowadzki i są ludzie, którzy prawdopodobnie nie chcieliby przejść na stały czas letni. A teraz mają możliwość zebrania się, koordynowania i potencjalnie zbiorowego działania w dół rzeki ”.

To kontr-lobby już zaczęło działać, a zwolennicy ostrzegają w tym tygodniu, że przesunięcie zegara później doprowadzi do zimowych wschodów słońca po 9 rano w miastach takich jak Indianapolis i Detroit, zmuszając uczniów i wielu pracowników do dojeżdżania po zmroku. Save Standard Time, organizacja non-profit, która wezwała do stałego przyjęcia standardowego czasu, wysłała dziesiątki wiadomości zachęcających zwolenników do skontaktowania się z prawodawcami w celu zarejestrowania ich odrzucenia ustawa Senatu.

READ  Pożar parlamentu w Kapsztadzie, Republika Południowej Afryki

Biuro Rep. Don Beyer (D-Va.) został zasypany dużą liczbą telefonów i listów, które odzwierciedlały „prawie równy podział poparcia / sprzeciwu w sprawie ustawy Senatu”, rzecznik Aaron Fritschner napisał na Twitterze.

Eksperci ds. zdrowia ponowili również swoje obawy, że przejście na stały czas letni będzie zakłócać rytm dobowy, zmuszając ludzi do nienaturalnego harmonogramu snu.

„Dzisiejsze szybkie działania Senatu nie pozwoliły na ani ostrą dyskusję, ani debatę” – powiedziała Amerykańska Akademia Medycyny Snu w oświadczeniu po wtorkowym głosowaniu. „Wierzymy, że stały czas standardowy jest najlepszą opcją dla zdrowia”.

Niektórzy senatorowie powiedzieli, że byli zaskoczeni Głosowanie we wtorek i żałowali, że nie zorientowali się, że to się dzieje. Ale główni zwolennicy ustawy wielokrotnie wzywali do wprowadzenia polityki, w tym m.in przemówienia na posiedzeniu Senatu w zeszłym roku, a pracownicy Murraya i Rubio powiedzieli, że spędzili tygodnie na celu zmiany zegara 12 marca jako idealnego momentu do przedstawienia wniosku, współpracując z Senacką Komisją Handlu, Nauki i Transportu, aby znaleźć czas w kalendarzu Izby.

Senat USA w dniu 15 marca uchwalił ustawę, aby czas letni stał się stały przez cały rok. (Washington Post)

Każde biuro Senatu zostało również poinformowane w zeszłym tygodniu o nierozstrzygniętym wniosku po tym, jak ustawa została „gorąca”. jest to proces, dzięki któremu prawodawcy powiadamiają swoich kolegów o jednomyślnych prośbach o zgodę, powiedział rzecznik Rubio, Dan Holler. Od czasu głosowania ani Rubio, ani biura Murraya nie otrzymały skarg od innych senatorów, powiedzieli ich doradcy.

Ale liderzy Izby byli również zaskoczeni wynikiem i są zdeterminowani, aby poświęcić swój czas na przejrzenie ustawy, powiedział starszy doradca Izby, wypowiadając się na temat warunek anonimowości w celu omówienia oczekujących przepisów.

„Jaka jest stara linia Jerzego Waszyngtona? Teraz Dom, jako organ bardziej rozważny, posłuży jako spodek do herbaty, aby ochłodzić nieumiarkowane namiętności Senatu ”- napisał doradca w wiadomości tekstowej, odwracając często cytowane powiedzenie przypisywane pierwszemu narodowi. prezydent.

Biały Dom również dokonuje przeglądu ustawodawstwa, a dwóch doradców powiedziało The Post, że Rada Polityki Wewnętrznej i Narodowa Rada Gospodarcza badają implikacje. Jak dotąd administracja odmówiła forsowania zmian.

„Oczywiście jesteśmy skoordynowani i ściśle współpracujemy z Kongresem w sprawie wszystkich rozważanych przez nich przepisów, ale w tej chwili nie mam konkretnego stanowiska ze strony administracji” – powiedział w środę dziennikarzom rzecznik Jen Psaki.

Kongres po raz pierwszy ustanowił czas letni w 1919 roku, a następnie przeprowadził wiele głosowań, aby go wydłużyć lub skrócić. Wysiłki te osiągnęły punkt kulminacyjny w 1973 r., kiedy ustawodawcy zagłosowali za dwuletnim ogólnokrajowym testem stałego czasu letniego, zachęcony przez prezydenta Richarda M. Nixona, który argumentował, że zaoszczędziłoby to energię w trakcie kryzysu energetycznego wywołanego bojkotem ropy Stanów Zjednoczonych przez Organizację Arabskich Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC).

Jednak wśród doniesień, że ciemne poranki prowadziły do ​​wypadków drogowych, a przy niewielkich dowodach, że plan znacząco obniżył koszty energii, politycy zaczęli wzywać do uchylenia prawa w ciągu kilku dni po jego uchwaleniu.

Do marca 1974 r. Senat uchylił tę zmianę prawie w głosowaniu 48-43; Biden odrzucił głosowanie. (Biały Dom nie odpowiedział na pytanie, dlaczego Biden nie głosował.)

Pęd do uchylenia zbudowany na wiosnę, gdy kryzys energetyczny dobiegł końca i trwał przez całe lato.

„Eksperymentowaliśmy z czasem letnim przez jedną ciemną zimę – i wystarczy jedna zima” – powiedział były senator Dick Clark, demokrata z Iowa, wzywając do uchylenia w sierpniu. 15, 1974. „Mam nadzieję, że Senat skorzysta z okazji, aby rozstrzygnąć tę kwestię nie tylko tej zimy, ale i przyszłych”.

W następnym tygodniu Izba przegłosowała 383-16 głosowania za zniesieniem stałego czasu letniego, na co Senat zgodził się w głosowaniu głosowym we wrześniu 1974 r. Prezydent Gerald Ford szybko podpisał rachunek.

Pallone powiedział, że szybki upadek planu z lat 70. pokazuje niebezpieczeństwo pospiesznego przyjęcia stałego czasu letniego.

„To, co wskazuje tobie i mnie, to to, że nie uszczęśliwisz wszystkich, prawda?” powiedział w wywiadzie. „Dlatego mówię, że musimy poświęcić trochę czasu na ustalenie, czy istnieje konsensus?”

Gdy debata szaleje, Pallone powiedział, że niektórzy prawodawcy przedstawili pomysł w duchu kompromisu Waszyngtonu.

„Właściwie kilka osób mi powiedziało”, dlaczego po prostu nie podzielisz różnicy? … Niech pół godziny – powiedział.

Alice Crites przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *