PGRI powinna zwracać równą uwagę na szkoły publiczne i prywatne

SEMARANG, JAWA ŚRODKOWA (ANTARA) – Indonezyjskie Stowarzyszenie Nauczycieli (PGRI) przypomniało rządowi, aby w celu rozwiązania problemu niedoborów nauczycieli poświęcił jednakową uwagę szkołom publicznym i prywatnym.

Prezydent PGRI w Semarang na Jawie Środkowej, Unifa Rosidi, zwróciła się w niedzielę do nauczycieli ze szkół prywatnych, którzy byli zatrudnieni jako nauczyciele ze statusem urzędnika kontraktowego (PPBK), o przydzielenie im nauczania w swoich szkołach.

Złożył to oświadczenie podczas otwarcia Konferencji Pracy Prowincjalnej Central Java PGRI na Uniwersytecie PGRI Semarang. W konferencji wzięło udział 1511 uczestników z różnych regionów, którzy wzięli udział w wydarzeniu zarówno offline, jak i online.

Rossiti podkreślił, że szkoły publiczne i prywatne mają ten sam cel, jakim jest rozwój narodu, i dlatego powinny być traktowane w ten sam sposób.

„Chcemy, aby rząd poświęcił więcej uwagi również szkołom prywatnym, ponieważ ich celem jest również poprawa edukacji i nie pozostawianie nauczycieli kontraktowych w szkołach rządowych” – powiedział.

Zwrócił uwagę, że nie powinno być nauczycieli, którzy mają kontrakty na lata, a ich umowy zostały rozwiązane w połowie ze względu na zmiany przepisów.

„W istocie PGRI w dalszym ciągu dąży do zapewnienia bezpieczeństwa statusu nauczyciela” – zapewnił.

Tymczasem prezes Central Java PGRI Muhidi podkreślił, że PGRI zabiega o prawa nauczycieli, w tym o wynagrodzenie nauczycieli i rozwój zawodowy.

„Nieustannie czynimy wysiłki, aby BGRI stało się silną organizacją zawodową” – powiedział.

Wezwał nauczycieli będących członkami PGRI nie tylko do dumy z posiadania dużej liczby członków, ale także do bardziej produktywnego przekładania jedności i solidarności organizacji.

Powiązane wiadomości: Rząd zdecydowanie wspiera poprawę dobrostanu nauczycieli: Oficer
Powiązane wiadomości: Ministerstwo ostrzega przed niedoborami nauczycieli w Indonezji do 2024 r

READ  Ambasador Indonezji powiedział, że dwustronne stosunki z Malezją pozostaną silne niezależnie od wyników wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *