Udostępnij artykuł
Park Kulturowy GWK na Bali cieszy się zasłużonym uznaniem jako największa atrakcja turystyczna Bali w sezonie.
Park Kulturowy GWK przez lata był obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów krajowych, a obecnie ośrodek kultury przyciąga uwagę turystów zagranicznych.
Park Kulturowy GWK znajduje się w samym sercu Bukit, kilka minut od rozwijających się ośrodków turystycznych Uluwatu, Ungasan i Kuduh.
Park kulturowy otwarcie opowiedział o swojej powolnej drodze do powrotu do zdrowia po pandemii. Ale teraz ta atrakcja zyskuje popularność wśród turystów krajowych i zagranicznych.
W rozmowie z reporterami dyrektor operacyjny GWK Cultural Park Stephens Yonathan Astayaza powiedział, że średnia liczba turystów odwiedzających park podczas ostatnich wakacji szkolnych wyniosła 7 000 dziennie.
„Jednak po okresie wakacji szkolnych liczba 4000 wizyt dziennie wróciła do normy” – dodał.
Ujawnił, że w Parku Kulturowym GWK panuje obecnie proporcja 70/30 pomiędzy turystami krajowymi i zagranicznymi.
Astayasa dodała: „Oczekuje się, że dzięki różnym infrastrukturom Park Kulturowy GWK stanie się coraz bardziej atrakcyjnym i popularnym kierunkiem turystycznym”.
Zauważył, że większe zainteresowanie zwiedzających wspinaniem się na pomnik GWK. Posąg Garuda Vishnu Kenjana ma 121 metrów wysokości i jest najwyższym posągiem w Indonezji. Budowa pomnika trwała 28 lat i została zaprojektowana przez balijskiego artystę Nyomana Nuartę w 1990 roku.
Turyści mogą bowiem wejść do wnętrza posągu i wspiąć się na 23. piętro. Ze względów bezpieczeństwa pod pomnikiem GWK będzie mogło jednocześnie przebywać jedynie 280 osób.
Wejście do wnętrza pomnika GWK wymaga zakupu dodatkowego biletu, który obejmuje ekskluzywne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem we wnętrzu pomnika.
Bilet na pakiet GWK Cultural Park & Statue Tour kosztuje 300 000 IDR za osobę plus kilka dolarów dodatkowych. Ze szczytu 23. piętra turyści mogą podziwiać panoramiczne widoki na półwysep Bukit i ocean.
Nie tylko pomnik GWK, turyści mogą podziwiać podczas jednodniowej wycieczki do Parku Kulturowego GWK. Programy kulturalne odbywają się codziennie od 11:00 do 18:00 i są wliczone w cenę biletu wstępu.
Należą do nich japoński taniec Segar, taniec siedzącego Kapyara, taniec z maską Kenyama Manisa, taniec Jacka Kerasa, taniec Olega Tamulilingana, taniec z maską Moniera, taniec Jacka Manisa, taniec Barong i taniec Joket Bampung.
Spektakularny Thari Kesak Garuda Vishnu Kenjana Kesak to jeden z najbardziej imponujących i ekscytujących występów; Taniec łączy hipnotyzujący taniec Kekak z Oko-Oko związanym z uroczystościami Dnia Nayibi.
To przedstawienie, którego nie można przegapić, jest kroniką podróży Garudy w poszukiwaniu Amerthy Thirthy, aby ocalić swoją matkę z niewoli narodu smoków.
Taniec ten prezentowany jest wyłącznie w Parku Kulturowym GWK.
Turyści chętnie w nadchodzących tygodniach odwiedzą Park Kulturowy GWK Zaplanuj swoją wizytę w okolicach Merdeka Fest 2024 Zajęcia odbędą się w dniach 13–17 sierpnia 2024 r.
W ramach obchodów 79. Dnia Niepodległości Republiki Indonezji w Parku Kulturowym GWK organizuje się szereg wydarzeń promujących kulturę i dziedzictwo. Festiwal będzie podzielony na dwie części tematyczne: „Wolność do muzyki” i „Wolność do biegania”.
Astayaza wyjaśniła reporterom, że tematyka łączy koncerty muzyczne, bieganie, sztukę kulinarną, kulturę i nie tylko.
Organizowany przez GWK Merdeka Fest 2024 „ma na celu ożywienie obchodów Niepodległości dzięki szeregowi ekscytujących wydarzeń”.
Festiwal ma powitać tysiące ludzi przez bramy, aby świętować niepodległość Indonezji, a do zabawy dołączą także zagraniczni turyści.
Park Kulturowy GWK ma doświadczenie w organizacji wydarzeń na dużą skalę, poprzednich festiwali, nowych imprez itp. W miejscu wydarzenia wzięło udział ponad 30 000 osób.
Szacuje się, że w festiwalu Merdeka codziennie uczestniczy 15 000 osób. Astayasa wyjaśniła: „Tym razem w przypadku wezwania do 15 000 osób mamy ten sam scenariusz i nie spodziewamy się żadnych korków”.
Na zakończenie dodał: „Mamy nadzieję, że wiele osób przyjdzie do GWK i będzie cieszyć się tym, co wyobrażamy sobie jako imprezę dla ludzi. Chcemy pokazać, że niepodległość Indonezji obchodzona jest z wielkimi pompami.