BSSN Bali obsługuje Cyber ​​​​Task Force przed forum AIS

Tempo.co, DjakartaKrajowa Agencja ds. Cybernetyki i Szyfrowania (BSSN) powołała grupę zadaniową ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, aby zapewnić realizację Spotkania Wysokiego Szczebla Państw Archipelagu i Wyspy lub Forum AIS 2023.

„Wysłaliśmy grupę zadaniową ds. bezpieczeństwa, aby lepiej wdrażać obowiązki i funkcje PSSN w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego i haseł przed i po forum AIS 2023 na Bali” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka BSSN Ariandi Putra. Oficjalny komunikat, poniedziałek, 9 października 2023 r.

Ariandi wyjaśniła, że ​​środki bezpieczeństwa na nadchodzące wydarzenie są podobne do środków bezpieczeństwa zastosowanych jakiś czas temu na szczycie G20 na Bali i szczytach ASEAN w Labuan Bajo i Dżakarcie.

Według niego w operacji bezpieczeństwa priorytetem są środki proaktywne i zapobiegawcze oraz koordynacja i współpraca z armią (TNI), policją (Polri) oraz powiązanymi ministerstwami i agencjami.

Wiceprezydent PSSN Putu Jayan Tanu Putra dodał, że zadaniem grupy zadaniowej będzie identyfikowanie, wykrywanie, ochrona, radzenie sobie z incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym i hasłami, ich odzyskiwanie i monitorowanie przed i po Forum AIS w 2023 r.

Forum AIS 2023 odbędzie się w Bali Nusa Dua Convention Center (BNDCC) przez dwa dni, w dniach 10–11 października 2023 r. Oczekuje się, że w projekcie weźmie udział łącznie 51 krajów wyspiarskich i archipelagowych oraz kilka organizacji międzynarodowych. Tematem wydarzenia było „Wspieranie współpracy, umożliwiające innowacje dla naszych oceanów i naszej przyszłości”.

Członkowie Forum AIS 2023 skupią się na trzech aspektach: rozwoju niebieskiej gospodarki, wyzwaniu, jakim jest zmiana klimatu oraz wzmocnieniu solidarności między wyspami i krajami wyspiarskimi.

Ade Ridwan Yandviputra | Szanowny Revanda Putra

Wybór nauczyciela: Gubernator Bali udzielił pozytywnej odpowiedzi po ponownym otwarciu lotu Bali–Japonia

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *