Ogłoszono zwycięzców konkursu Huawei ICT Competition Asia Pacific 2023–2024

[Jakarta, Indonesia, April 22, 2024] Zwycięzców 8. Konkursu Huawei ICT Asia Pacific 2023–2024 ogłoszono 18 kwietnia podczas ceremonii wręczenia nagród, której współorganizatorami byli Huawei i Fundacja ASEAN w siedzibie ASEAN w Dżakarcie w Indonezji. Pod hasłem „Połączenie, chwała i przyszłość” w tym roku entuzjastycznie wzięło udział ponad 6400 uczniów z 14 krajów i regionu Azji i Pacyfiku.

W ceremonii zainaugurowanej przez Sekretarza Generalnego ASEAN, dr Kaw Kima Harna, uczestniczyli wybitni przedstawiciele ambasad ASEAN i organizacji międzynarodowych.

Dokonując recenzji, prezes Huawei na region Azji i Pacyfiku, Mr. Simon Lynn powiedział: „Począwszy od 2023 r. dodaliśmy nową ścieżkę obliczeniową wraz ze ścieżką sieciową, chmurową i innowacyjną. Zaprojektowaliśmy także bardziej interaktywne zajęcia, aby wzmocnić pozycję uczniów”. Umiejętności przywódcze i szanse na zatrudnienie Współpraca z rządami, przemysłem i partnerzy ze środowiska akademickiego, przyszli liderzy w regionie. Mamy nadzieję wspierać praktyków i innowatorów.

Cebu Institute of Technology – Uniwersytet Filipin zdobył główną nagrodę w ścieżce innowacji za niezwykłe osiągnięcie. Na torze sieciowym zwyciężyła firma Technology Bandung z Indonezji, natomiast główna nagroda w ścieżce w chmurze trafiła do Politechniki w Singapurze. Również I-Academy z Filipin okazała się regionalnym mistrzem w nowo dodanej ścieżce obliczeniowej. Nagrody główne wręczył Sekretarz Generalny ASEAN, JE dr. Kao Kim Hourn wystąpił także wraz z przedstawicielami ambasad poszczególnych krajów w ASEAN.

Sekretarz Generalny ASEAN, JE dr Gao Kim Hearn (po lewej), wręczający główną nagrodę Pathway Innovation Pathway wraz z Amb. Hjayceelyn Mancenido Quintana, stały przedstawiciel Filipin przy ASEAN (z prawej)

PIK2

Sekretarz Generalny ASEAN, JE dr Gao Kim Hearn (po lewej), wręczający główną nagrodę Network Track wraz z Amb. MI Terry Aman, Stały Przedstawiciel Indonezji przy ASEAN (po prawej)

PIK4

Sekretarz Generalny ASEAN, JE dr Gao Kim Hearn (po lewej), wręczający Nagrodę Główną Ścieżek Innowacji wraz z Amb. Hjayceelyn Mancenido Quintana, stały przedstawiciel Filipin przy ASEAN (z prawej)

Ponadto 16 drużyn z Malezji, Indonezji, Singapuru, Tajlandii, Brunei, Kambodży, Laosu PDR, Wietnamu, Bangladeszu, Sri Lanki, Hongkongu (Chiny), Makau (Chiny) otrzymało pierwsze, drugie i trzecie nagrody. Cztery utwory. Zwycięzcy będą reprezentować region na światowych finałach konkursu Huawei ICT Competition w Shenzhen w maju 2024 r.

Amb. MI Terry Aman, stały przedstawiciel Indonezji przy ASEAN i przewodniczący rady nadzorczej Fundacji ASEAN, zauważył ważną rolę umiejętności cyfrowych w dzisiejszej gospodarce: „Wraz z szybkim postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistyczną wiedzę cyfrową konieczne jest, aby nasi młodzież rozwija umiejętności cyfrowe niezbędne do osiągnięcia sukcesu w gospodarce cyfrowej”.

Maki Katsuno-Hayashikawa, dyrektor i przedstawicielka Biura Regionalnego UNESCO w Dżakarcie, wyraziła swoje uznanie dla Huawei za bycie zaangażowanym partnerem UNESCO-GSA i za wykazanie swojego zaangażowania w zapewnianie uczniom na całym świecie bezpłatnych szkoleń certyfikacyjnych online w ramach programu Huawei ICT Academy rozwijać umiejętności ICT”.

Dyrektor wykonawczy Fundacji ASEAN dr. PD Srisanganam podkreślił kluczową rolę umiejętności cyfrowych: „W Azji i regionie Azji i Pacyfiku umiejętność korzystania z technologii cyfrowych i umiejętności cyfrowe nie są umiejętnościami pożądanymi; są niezbędne dla wzrostu gospodarczego, rozwoju społecznego i globalnej konkurencyjności”.

Konkurs Huawei ICT Competition stanowi dynamiczną platformę, dzięki której uczniowie mogą angażować się w zdrową rywalizację i wymianę pomysłów, jednocześnie doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie ICT. Inicjatywa ta nie tylko zwiększa ich potencjał innowacyjny, ale także odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu przepaści w zakresie talentów cyfrowych. Od momentu powstania w 2016 r., w tym roku odbędzie się ósma edycja turnieju w regionie Azji i Pacyfiku. Huawei angażuje się w dalsze zwiększanie swojego wpływu na edukację, planując utworzenie 500 akademii ICT, których celem będzie wykształcenie 200 000 uczniów do 2025 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *