Rząd Indonezji planuje utworzenie korytarza pierścieniowego Nusantara, aby pobudzić gospodarkę

Tempo.co, DjakartaMinister koordynująca ds. gospodarki Airlangga Hartarto podkreśliła plan rządu dotyczący ustanowienia projektu korytarza Nusantara Ring jako nowego krajowego czynnika gospodarczego.

„Widzimy, że w przyszłości będzie wiele krajowych planów strategicznych (PSN), ale obszary na północy Jawy nie powinny doświadczyć zakłóceń” – powiedział w czwartek podczas codziennego wydarzenia okrągłego stołu w Cerebon w zachodniej Jawie.

Korytarz Nusantara Ring obejmuje północną część Jawy, Południową Sumatrę, Południowe Sulawesi i Wschodni Kalimantan.

Hartardo powiedział, że rozwój portu Pattimpan w Subang i budowa płatnego dostępu Pattimpan to pierwsze kroki w budowie korytarza Nusantara Ring.

Obecnie Port Patimpan może obsłużyć sektor produkcyjny północnej części Jawy, zwłaszcza przemysł motoryzacyjny. Port posiada terminal kontenerowy o pojemności 250 000 dwudziestostopowych jednostek ekwiwalentnych (TEU) i 218 000 w pełni zbudowanych jednostek (CBU).

Jednym z celów korytarza pierścieniowego Nusantara jest zmniejszenie kosztów logistyki o mniej niż 10 procent.

„To pokazuje lepszą gospodarkę północy (regionu). Jak widać Morze Jawajskie, którego wschodnia i zachodnia strona są połączone płatnymi drogami, ma potencjał. Do omówienia zostanie jedynie część północna” – powiedział Hartardo.

Zauważył również, że stolica Nusantara (IKN) może stać się jednym z miast wspierających korytarz pierścieniowy Nusantara. Oczekuje się, że pobudzi wzrost gospodarczy i zrównoważy gospodarkę, nie tylko skupioną na wyspie Jawa.

Powiedział, że Jawa Północna, Kalimantan Południowy, Sumatra Południowa i Sulawesi Południowe mogą utworzyć gospodarczy korytarz z infrastrukturą morską.

„Morze jest spokojne i niezbyt głębokie, ale możemy przewozić towary z Sumatry na Jawę i z Kalimantanu na Jawę” – wyjaśnił.

„Może poruszyć całą gospodarkę” – powiedział Hartardo.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Kraje o najwyższej i najniższej średniej wysokości na świecie

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  WHO pilotuje pięć kluczowych strategii mających na celu podniesienie standardów sanitarnych i higienicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *