Oczekuje się, że przyjazdy turystów zagranicznych wyniosą 14,3 mln. Kierunek: Uno

JAKARTA (ANTARA) – Przyjazdy turystów zagranicznych przekroczą docelowy poziom 14,3 mln i osiągną 16,1 mln w 2024 r., powiedziała minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaka Salahuddin Uno.

„Chociaż ogłoszony cel to 14,3 miliona powyżej górnej granicy, zachęcam mój zespół do przekroczenia progu 16,1 miliona przed pandemią. To rekordowy poziom” – powiedział w czwartek dziennikarzom.

Uno wyjaśnił, że osiągnięcie tej liczby jest możliwe, ponieważ do 2023 r. Indonezja odnotowała 11,7 mln przyjazdów turystów z zagranicy.

Zauważył, że Indonezja zakończyła wybory powszechne w 2024 r. sprawnie i spokojnie. Stwierdził, że jest to jedna z przyczyn stosunkowo dobrego wzrostu liczby turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj.

„Alhamdulillah (dzięki Bogu) sektor turystyczny odrodził się i recesja, której się obawialiśmy, nie nastąpiła… Sprawdziłem dane i (liczba turystów) wzrosła w Dżakarcie i na Bali” – dodał.

Zdaniem ministra Indonezja dysponuje silną kadrą sprzedażową, która przyciąga do tego kraju społeczności międzynarodowe.

„Jesteśmy wdzięczni, że mamy produkty turystyczne charakteryzujące się jakością i cechami zrównoważonymi. Dlatego istnieje duże zainteresowanie turystyką ekologiczną, turystyką przyrodniczą i turystyką kulturową” – powiedział.

Wcześniej, 26 lutego 2024 r., firma Uno wyznaczyła docelową wartość przepływów pieniężnych w sektorze turystycznym na ten rok na poziomie 3 miliardów rupii indyjskich (około 191,064 miliarda dolarów), przy docelowym przedziale od 1,25 miliarda do 1,5 miliarda dla turystyki krajowej.

Tymczasem transakcje dotyczące produktów gospodarki kreatywnej mają osiągnąć poziom 1187 miliardów Rp (około 75,59 mln USD).

„Osiągnięcie tych celów będzie wymagało środków adaptacji, współpracy i innowacji” – stwierdził.

Podkreślił znaczenie działań samorządów regionalnych – powiatowych i miejskich – dla wspierania rozwoju sektora turystyki i gospodarki kreatywnej.

Następnie wymienił niektóre działania, do których zalicza się poprawę i podniesienie jakości ośrodków turystycznych, organizowanie wysokiej jakości wydarzeń regionalnych, tworzenie wzorców podróżowania uwzględniających kierunki turystyczne oraz promowanie turystyki regionalnej na masową skalę.

READ  Opłaty za wizę po przyjeździe na Bali mogą się potroić w nadchodzących miesiącach

Powiązane wiadomości: Przyjazdy turystów zagranicznych wzrosną w 2023 r. o 98,30 proc.: PBS
Powiązane wiadomości: Indonezja planuje do 2024 r. pozyskać milion chińskich turystów
Powiązane wiadomości: Minister odwiedził trzy miliony turystów zagranicznych na Wyspach Riau

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *