BMKG ostrzega przed dzisiejszymi falami sięgającymi 4 metrów na wodach Indonezji

Tempo.co, DjakartaAgencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna (BMKG) wydała dziś wczesne ostrzeżenie przed przypływami w wielu indonezyjskich obszarach morskich. Synoptyk BMKG Samuel R. Adiprabovo powiedział, że system wiatrowy w północnej Indonezji przemieszcza się głównie z północy na północny wschód z prędkością 8–25 węzłów. W południowej Indonezji wiatr zmienia się z południowego zachodu na północny zachód z prędkością 6–20 węzłów.

„Większe prędkości wiatru zaobserwowano w Północnym Acehu, Morzu Sulawesi, Wyspach Sangihe-Talat, Morzu Flores, Morzu Maluki, Morzu Banda i Morzu Araburu” – napisał Samuel. Środowy raport.

Z wyjątkiem Pacyfiku na północ od Halmahera – Papua Zachodnia i Morza Północnego Natuna, na tych obszarach możliwe są fale o długości 2,5–4 metrów. „Możliwość wystąpienia przypływów może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa statku” – powiedział Samuel.

Ze względu na ten sam wzór wiatru, możliwość wystąpienia fal o długości 1,25-2,5 metra zarejestrowano na wodach wysp Anambas – Wysp Natuna, Morza Natuna, Wysp Aceh-Mentawai i wysp Angano. Pengulu – na zachód od Lampung, na Oceanie Indyjskim, na zachód od Sumatry

Według BMKG podobne warunki prawdopodobnie wystąpią w zachodniej i południowej części Cieśniny Sundajskiej, południowej części wyspy Panten-Sumba oraz południowej i zachodniej części cieśniny Bali-Padung-Lombok-Alas-Sape. Część Cieśniny Sumba, południowa część Morza Martwego, wody wyspy Sau-Kupang-Rhode, a także Ocean Indyjski na południe od Jawy. Pływy odnotowano także na Oceanie Indyjskim na południe od Bali, w Nusa Tenggara, na wodach wysp Sermata-Tanimber, wysp Kai-Aru, na Morzu Araburu i w Cieśninie Makassar.

Ponadto BMKG przewidziało również, że fale o długości 2,5 metra uderzą w wyspy Sitaro-Bitung, południowe wody Północnego Sulawesi, Morze Maluki, wody Wysp Halmahera, Morze Halmahera i północne wody Papui Zachodniej. Papua i Ocean Spokojny na północ od Papui Zachodniej-Papua.

Właścicielom łodzi rybackich zaleca się, aby zwracali uwagę na silny wiatr o prędkości przekraczającej 15 węzłów i fale przekraczające 1,25 metra. BMKG radzi żeglarzom, aby uważali na silny wiatr o prędkości 21 węzłów i wysokość fali powyżej 2,5 metra. W przypadku statków towarowych i statków wycieczkowych zaleca się zwracać uwagę na prędkość wiatru powyżej 27 węzłów i fale o wysokości powyżej 4 metrów.

READ  Zawody NFL draft 2022 — nasze najlepsze mecze między potencjalnymi zawodowcami, w tym porównania dla Kenny'ego Picketta, Ikema Ekwonu, Jordana Davisa i innych

Irsjan Hashim

Wybór nauczyciela: 10 najlepszych krajów z największą liczbą używanych języków na świecie; Obejmuje Indonezję

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *