Indonezja widzi ryzyko pożaru przy suchej pogodzie – Govt

Dżakarta, 24 lipca (Reuters) – Liczba obszarów zagrożonych pożarami lasów podwoiła się w ciągu ostatniego tygodnia z powodu suchej pogody, poinformowali w poniedziałek indonezyjscy urzędnicy.

Według danych indonezyjskiej agencji ds. łagodzenia skutków katastrof (BNPB) liczba „hotspotów” zarejestrowanych między 17 a 23 lipca wzrosła do 12 701 z 6082 tydzień wcześniej.

Rzecznik BNPB Abdul Muhari powiedział, że największy wzrost liczby hotspotów miał miejsce w Kalimantanie, indonezyjskim regionie wyspy Borneo oraz Jawie i Papui.

„Chociaż nie wszystkie hotspoty staną się ogniskami, nadal musimy zachować czujność ze względu na znaczny wzrost, który obserwujemy” – powiedział na wirtualnej konferencji.

Podkreślił, że Indonezja nie osiągnęła jeszcze szczytu pory suchej spodziewanej od sierpnia do początku września.

Indonezyjska Agencja Meteorologiczna spodziewa się najbardziej dotkliwej pory suchej od 2019 roku, częściowo z powodu zjawiska pogodowego El Niño.

Abdul ostrzegł ludzi, aby nie pozostawiali pożarów bez opieki i zgłaszali wszelkie znaczące spadki poziomu wody na obszarach torfowiskowych. Powiedział również, że władze prowadzą patrole powietrzne w sześciu priorytetowych prowincjach.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej doświadczył niszczycielskich pożarów lasów w 2015 i 2019 r., które spowiły kraj i część regionu Azji Południowo-Wschodniej mgłą. Według Banku Światowego pożary w 2019 roku spowodowały straty gospodarcze w ośmiu prowincjach Indonezji szacowane na 5,2 miliarda dolarów.

Reportaż Franciski Nango; Montaż autorstwa Kanupriya Kapoor

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Zawieszony wzrost na giełdzie; W pobliżu Tesli, Google, punktów zakupu meta linii trendu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *