Observer twierdzi, że Jokowi będzie miał wpływ na gabinet Prabowa-Gibrana

Tempo.co, DjakartaDyrektor wykonawczy indonezyjskiego parametru politycznego, Adi Brightno, prezydent Joko Widodo lub Jokowi Gabinet Prabowo-Kibroń będzie wpływał na skład Prezydenta i Wiceprezydenta-elekta na kadencję 2024-2029 do 20 października 2024 r., czyli dnia inauguracji.

„Przed 20 października Jokowi może jeszcze mieć wpływ na skład gabinetu” – powiedział 2 lutego. – powiedział Adi, gdy w 24 sobotę skontaktowano się z nim za pośrednictwem WhatsApp. Ocenił jednak również, że Prabowo także miało wskazówkę co do przyszłej struktury rządu.

Ale Adi powiedział, że po 20 października nie będzie to trwało długo, ponieważ to Prezydent Prabhu będzie zdeterminowany. „Nie ma żadnej gwarancji po 20 października [that Jokowi will influence the cabinet composition] Wszystko. Bo Prabowo będzie solidnym prezydentem” – powiedział Adi.

Ahmed Musani, wiceszef Komitetu Kampanii Narodowej Prabowo-Kibran, powiedział, że pogłoski o składzie gabinetu prezydenta i wiceprezydenta nr 02 to jedynie spekulacje. Dodał, że Prabowo i Gibran nadal czekają na faktyczny wynik z Powszechnych Komisji Wyborczych, czyli KPU.

W mediach społecznościowych krąży plakat zatytułowany „Lista ministerstw Prabowo-Kibran” z tzw. „Złotym Gabinetem Indonezji”. Cieniowany na niebiesko plakat głosi, że Prabowo-Kibron obejmie stanowisko młodszego ministra a la Sukarno, aby zapewnić reprezentację młodzieży w rządzie.

Nazwiska wymienione na liście to Joko Widodo i Susilo Bambang Yudhoyono jako doradcy prezydenta, Nusron Wahid jako szef sztabu prezydenta, Rosen Roslani jako minister spraw zagranicznych oraz Grace Natalie jako wiceminister ds. społecznych, opieki społecznej, kobiet i dzieci. oraz Budiman Sudjatmiko jako Minister ds. Wsi i Relokacji.

„Chcę powiedzieć, że ci, którzy krążą w mediach społecznościowych, kim są nazwiska, jakiekolwiek są listy, to spekulacje” – powiedział podczas spotkania z Tempo w centrum medialnym grupy kampanii Prabowo-Kibran w Kebayoran Baru na południu Dżakarta we wtorek 20 lutego

READ  Co czytamy dzisiaj: O teleskopie Zeta-3

Szanowny Revanda Putra

Wybór nauczyciela: Obserwatorzy polityczni twierdzą, że Prabowo może mieć inną politykę niż Jokowi

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *