Obama mówi, że demokracja może nie przetrwać, jeśli Republikanie z Arizony wygrają

Komentarz

PHOENIX – Były prezydent Barack Obama wykorzystał tutejszy wiec w środę wieczorem, aby przekazać jeszcze ostrzejsze ostrzeżenie o zapasach w przyszłym tygodniu. Średniowiecze WybórO samorząd Stanów Zjednoczonych.

Jeśli wygrają tutaj kandydaci republikańscy, argumentował Obama, „demokracja, jaką znamy, nie przetrwa w Arizonie”.

„To nie przesada” – dodał. „To jest fakt.”

Zwycięstwo dla biletu GOP, były prezydent ogłosił tłumowi ponad 1000 osób w gimnazjum szkoły średniej South Phoenix: „Sufrażystki służą jako twój gubernator, twój senator, twój sekretarz stanu, twój prokurator generalny.

Kandydaci republikańscy na te stanowiska chętniej niż wielu innych kandydatów republikańskich popierają fałszywe twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o powszechnych oszustwach w wyborach w 2020 roku. Obiecali zmienić sposób przeprowadzania wyborów w tym kluczowym, dynamicznym stanie – coś, co mogą zapewnić, jeśli wyborcy postawią ich na czele systemu wyborczego tego stanu.

Analiza wypowiedzi i działań kandydatów przeprowadzona przez Washington Post pokazuje Większość Kandydaci republikańscy w głosowaniu na urząd federalny lub stanowy – w sumie 291 – zaprzeczyli lub zakwestionowali wyniki wyborów w 2020 roku. W Arizonie zrobili to wszyscy oprócz jednego z 13 kandydatów GOP.

Gary Lake nazwał każdego, kto wierzy, że Joe Biden wygrał wyścig gubernatora 81 milionami głosów, „teoretykiem spiskowym”. Kandydujący do Senatu Blake Masters jednoznacznie zadeklarował w ogłoszeniu: „Myślę, że Trump wygra w 2020 roku”.

Jezioro, naciskając a Ostatni wywiad ABC Jego twierdzenia o oszustwach wyborczych wskazywały na bezpodstawne przykłady fałszowania kart do głosowania, ale przyznał: „Zaakceptuję wyniki tych wyborów, jeśli wybory będą uczciwe, uczciwe i przejrzyste. Absolutnie. 100 procent.”

Mark Finchem, który przedstawił się jako członek grupy bojowników Oath Keepers i został wybrany na sekretarza stanu partii, musiałby ręcznie liczyć wszystkie głosy i dać ustawodawcy kierowanemu przez Republikanów prawo do odrzucenia wyników wyborów. Abraham Hamadeh, kandydat na prokuratora generalnego, obiecał „dzień rozrachunku” dla tych, którzy „pracowali, by obrabować prezydenta Trumpa z katastrofalnych wyborów w 2020 roku”.

READ  Australia i BRIN uruchamiają nowe fundusze na badania nad biogospodarką

Sondaże sugerują, że wtorkowe wyścigi trwają.

Obama przyjął do siebie jednostronne odrzucenie przez rząd partii demokratycznej reguł gry demokratycznej.

„Kiedy Donald Trump wygrał, nie spałem do 3 nad ranem, aby móc zadzwonić z gratulacjami komuś, kto sprzeciwiał się wszystkiemu, za czym się opowiadałem, ale wierzył w pokojowe przekazanie władzy” – powiedział Obama. „Uczestniczyłem w jego inauguracji. Powitaliśmy go w Białym Domu. Bo taka właśnie powinna być Ameryka. Zapomnieliśmy o tym? Czy dotyczy to tylko jednej strony?

Były prezydent zapytał z niedowierzaniem: „Co się stało?”

Jego komentarze były echem komentarzy wygłoszonych wcześniej tego dnia przez Bidena, jego niegdysiejszego nr 2 w Białym Domu. Prezydent przemawiał 2000 mil na Union Station w Waszyngtonie powiedział Kandydaci, którzy nie chcą zaakceptować wyników wtorkowych konkursów, pchają kraj na „drogę chaosu”.

Mylące jest również oskarżenie wymierzone w Republikanów przez Demokratów, którzy pojawili się razem z Obamą w Phoenix.

Katie Hobbs, kandydatka demokratów na gubernatora, powiedziała, że ​​wyborcy w Arizonie mają „wybór między zdrowym rozsądkiem a dezorientacją”. Chris Mayes, kandydujący na prokuratora generalnego, wyjaśnił, że „nasi przeciwnicy nie wierzą w demokrację”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *