Jokowi o oszustwach wyborczych: raport dla Pavaslu, sprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym

Tempo.co, DjakartaPrezydent Indonezji Joko Widodo lub Jokowi oddaje swój głos w wyborach powszechnych w 2024 r. dziś rano, 14 lutego, w Kambir w środkowej Dżakarcie. Wspomniał, że przepisy regulują kwestie nadużyć wyborczych.

„Jeśli doszło do oszustwa, można je zgłosić Bawazlu. „Jeśli to nie wystarczy, możemy skierować sprawę do Trybunału Konstytucyjnego” – powiedział po głosowaniu.

Wybory powszechne, Zgromadzenie Ustawodawcze i wybory prezydenckie w 2024 r. już dziś w lutym. Odbyło się 14. Na tydzień przed wyborami organizacje społeczeństwa obywatelskiego i naukowcy wyrazili zaniepokojenie rzekomymi naruszeniami etyki i nadużyciem władzy przez prezydenta. Krytyka nasiliła się po premierze filmu dokumentalnego Dirty Vote 11 lutego 2024 roku przy zimnej pogodzie.

Odpowiadając na zarzut Jokowi podkreślił, że wszystkie strony muszą przestrzegać obowiązujących zasad i przepisów.

W odrębnym oświadczeniu z 13 lutego pałac królewski zapowiedział, że aby uniknąć fałszywych historii, takie zarzuty należy weryfikować prawdziwymi dowodami.

Koordynator sztabu specjalnego prezydenta Ari Twipayana powiedział, że podczas trzydniowego okresu karencji wyborcy muszą uwzględnić to, co usłyszeli, zobaczyli i poczuli w okresie kampanii, aby podjąć świadomą decyzję.

„Naród jest suwerenem głosu. To jest nasze partnerstwo Odpowiedzialny Nadzoruj jutrzejszy proces wyborczy (14 lutego) i uczyń z niego partię demokracji” – powiedział 13 lutego Ari.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: 7 typów turystów zagranicznych zwolnionych z nowego podatku turystycznego na Bali

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Celem ministra jest zwiększenie odsetka przedsiębiorczości do 5 proc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *