Oak Fire: szybko poruszający się Oak Fire w Kalifornii spala prawie 12 000 akrów i zmusza tysiące do ewakuacji poza Park Narodowy Yosemite

Pożar, który w sobotni wieczór wynosił 0%, rozpoczął się w piątek w pobliżu małej społeczności Midpines u podnóża Sierra Nevada, około 9 mil na północny wschód od siedziby hrabstwa, miasta Mariposa, poinformowali urzędnicy państwowej straży pożarnej. powiedział.
Płomienie przedzierały się przez drzewa i wypuszczały gęsty dym w niebo, a także spłonęły w pobliżu domów i zaparkowanych pojazdów na co najmniej jednym obszarze wiejskim, zgodnie z wideo z oddziałów CNN. KFSN I KGO pokazał.
„(Oficerowie) przyszli i … powiedzieli nam, że wszyscy muszą odejść” – powiedział mieszkaniec Mariposa Pines, Wes Detamore. powiedział KFSN Piątek.
Gubernator Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Mariposa po tym, jak ponad 3000 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Komunikat prasowy Z jego biura. Uaktywnienie stanu wyjątkowego pozwala na reagowanie dodatkowych środków na pożar.

W piątek o godzinie 16.00 czasu lokalnego odłączono dopływ prądu, ponieważ „pożar zbliżał się do nas coraz szybciej” – powiedział Detamore.

Pożar zniszczył co najmniej 10 konstrukcji i uszkodził pięć kolejnych, Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej zwany Cal Fire. powiedział w sobotę. Pożar zagraża 2000 innym budowlom, powiedział Cal Fire.
Według Cal Fire, w sobotni poranek spalił 6555 akrów. Aktywność pożarowa była intensywna, a ekipy ratunkowe pracowały nad ewakuacją ludzi i ochroną budynków, powiedział departament powiedział.

Cal Fire powiedział, że 11 straży pożarnych z ponad 400 personelem, a także 45 wozów strażackich i cztery helikoptery zostały rozmieszczone w celu ugaszenia pożaru.

Nakazano ewakuację niektórych obszarów w południowym i wschodnim hrabstwie Mariposa, jak pokazano w pożarze. Mapa online. Obszary ewakuacji nie obejmują miasta Mariposa.

Cal Fire powiedział, że centrum ewakuacyjne Czerwonego Krzyża zostało utworzone w szkole podstawowej w Mariposa.

Ten pożar miał miejsce w większości Stanów Zjednoczonych Ekstremalna fala upałów W tym tygodniu w niektórych częściach Kalifornii temperatury były trzycyfrowe.
Pożary lasów stały się w ostatnich latach coraz częstsze w zachodnich Stanach Zjednoczonych z powodu pogarszających się warunków suszy wywołanych zmianami klimatycznymi. W samej Kalifornii w zeszłym roku 9000 pożarów spaliło 2,5 miliona akrów. kamienny ogień.

Pary odeszły z „tylko ubraniami na plecach”

Nick Smith powiedział CNN, że dom jego rodziców został zniszczony przez pożar. Jego rodzice, Jane i Wes Smith, mieszkali w swoim domu w Mariposa przez 37 lat.

READ  Religia włączająca niezbędna do rozwiązania kryzysu humanitarnego: Minister

„To bardzo smutne widzieć dom, w którym dorastałam i dorastałam” – powiedziała. „To mocno uderza”.

Smith powiedział CNN, że jego ojciec był szeryfem Mariposa i że jego matka, Jane, pracowała przy pożarze, kiedy musiała odejść. Według Smitha miała czas, aby wsiąść na konie i opuścić teren.

„Mieli tylko ubrania na plecach i buty na nogach” – dodał.

W międzyczasie para przebywa u przyjaciół i rodziny. Stworzony przez Smith Zweryfikowany GoFundMe Aby wesprzeć swoich rodziców i pomóc im poradzić sobie z ich stratą.

„Mieszkali w swoim domu przez ponad 37 lat, a teraz stracili wszystko” – napisał Smith na GoFundMe. „37 lat wspomnień, pokoleń rodzinnych skarbów i niezliczonych sentymentalnych przedmiotów. Nawet jeśli są to przedmioty, utrata ich wszystkich w mgnieniu oka jest katastrofalna”.

Płomień znajduje się kilkadziesiąt mil na południowy zachód od południowych krańców Parku Narodowego Yosemite, chociaż park jest bliżej, mierząc w linii prostej.

Oak Fire, największy z obecnie aktywnych pożarów w Kalifornii, był co najmniej szósty w sobotę rano. Według Call Fire.
Drugi co do wielkości, Washburn Fire, płonie w Parku Narodowym South Yosemite i jego okolicach od ponad dwóch tygodni. Spalił ponad 4850 akrów i był zawarty w 79% w sobotę rano InciWebBiuro informacji o pożarze w USA.

Tina Burnside z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *