NPR ma zwolnić około 100 pracowników w ramach jednego z największych zwolnień

Komentarz

NPR planuje zwolnić około 100 pracowników – około 10 procent siły roboczej – w ramach jednego z największych zwolnień w 53-letniej historii organizacji non-profit.

„Nasze perspektywy finansowe znacznie się pogorszyły w ostatnich tygodniach” – napisał dyrektor generalny John Lansing w notatce pracowniczej w środę, dodając, że NPR spodziewa się, że przychody z reklam spadną poniżej około 30 milionów dolarów w napiętej gospodarce reklamowej. Przewidywany spadek liczby sponsorów koncentruje się na podcastingu, w który NPR dużo zainwestowało w ostatnich latach w popularne programy, takie jak „Fresh Air”.

Erozja dolarów reklamowych dotknęła inne firmy, powodując zwolnienia tej zimy w CNN, Gannett i Vox. The Washington Post wyeliminował swój niedzielny magazyn i centrum gier wideo, Launcher, co doprowadziło do około 30 zwolnień wśród 1000-osobowego personelu prasowego. Duże firmy technologiczne, które polegają na reklamie, takie jak Google, Facebook i Amazon, również ogłosiły tysiące zwolnień.

NPR ogłosiło w listopadzie około 20 milionów dolarów cięć, głównie w zakresie zatrudniania i zakazów podróżowania. Ale te przewidywane oszczędności nie wystarczą, powiedział Lansing. „W przeciwieństwie do wyzwań finansowych, przed którymi stanęliśmy podczas najgorszej pandemii, przewidujemy rosnące koszty bez oznak szybkiego ożywienia przychodów” – napisał w nocie. „Musimy wprowadzić zmiany w rzeczach, które kontrolujemy, i to jest nasz koszt”.

Powiedział, że szczegóły dotyczące sektorów, które staną w obliczu poważnych cięć, zostaną opracowane w ramach „wewnętrznych rozmów i negocjacji z naszymi związkami zawodowymi” do 20 marca. W ramach ciągłego zaciskania pasa NPR wyeliminuje również większość wakatów. Nie jest jasne, czy któryś z jego podcastów zostanie usunięty.

NPR opiera się głównie na czterech źródłach finansowania: sponsorach reklamowych, składkach od stacji członkowskich, darowiznach filantropijnych i dolarach federalnych, które zwykle stanowią mniej niż 2 procent budżetu operacyjnego.

Firma doświadczyła wcześniejszych krachów finansowych, które spowodowały cięcia programowe, zwolnienia i zwolnienia. W 2008 roku, w środku recesji, NPR zwolnił 64 pracowników, czyli około 7 procent swojej siły roboczej. W czterech z kolejnych pięciu lat zanotowała deficyt operacyjny.

READ  Jokowi twierdzi, że prezydent-elekt Prabowo Subianto nie potrzebuje instrukcji

Początek pandemii koronawirusa w 2020 roku spowodował cięcia płac i zwolnienia oraz deficyt w wysokości około 10 mln dolarów. Ale NPR szybko się podniósł, odnotowując przychody w wysokości 293 mln USD i nadwyżkę operacyjną w wysokości 28,8 mln USD w roku podatkowym 2021.

Przez lata wytarł część swojego czerwonego atramentu, zanurzając się w funduszu sfinansowanym częściowo z 200 milionów dolarów zapisów z majątku Joan Kroc, spadkobiercy fortuny fast food McDonald’s. Saldo funduszu na koniec roku podatkowego we wrześniu 2021 r. Wyniosło 368,2 mln USD, według najnowszych dostępnych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *