Nocny pobyt w Armuźnie przyspiesza przemieszczanie się: minister Indonezji

JAKARTA (ANTARA) – powiedział Minister Spraw Religijnych Indonezji Jakut Solil Kumas Murur Podczas hadżdż (noclegu) pomogło to przyspieszyć mobilizację pielgrzymów z Arafy, Mustalifa i Mina (Armuzna) w Arabii Saudyjskiej.

„W poprzednich latach o godzinie 10:00 pielgrzymi mieli udać się do Miny z Mustalifa. Z powodu Murur o 8:00 Mustalifa była pusta” – powiedział we wtorek w Dżakarcie.

Dodał jednak, że kiedy pielgrzymi przybyli do Miny, zaobserwowali tam panujący tłok. W rezultacie rząd Indonezji zwrócił się do rządu Arabii Saudyjskiej o udostępnienie pielgrzymom większej liczby namiotów.

„Staraliśmy się, co w naszej mocy, aby poprosić o więcej miejsca dla naszych pielgrzymów, to decyzja królestwa, a nie nasza” – powiedział.

Murur pozwala starszym i chorym pielgrzymom spędzić noc w Mustalifie po wykonaniu Wukuf (modląc się na równinach Arafata), będącym szczytem pielgrzymki w Arafacie.

Podczas podróży po regionie Mustalifa zatrzymują się w autobusie, skąd autobus zawozi ich bezpośrednio do namiotu w Mina.

Ruch był ważnym punktem w Armuźnie podczas pielgrzymki. Wielu starszych pielgrzymów doznało udaru cieplnego, zostało oddzielonych od swojej grupy lub cierpiało z powodu skrajnego wyczerpania.

Powiązane wiadomości: Hadżdż DRL gotowy do przesłuchania: Ministerstwo Spraw Religijnych
Powiązane wiadomości: Członek Izby rzuca światło na szacunki hadżdż w 2024 r

READ  Sąd Najwyższy orzeka w sprawie planu anulowania pożyczki studenckiej Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *