New York Mets osiągnęli porozumienie z Justinem Verlanderem

Trzykrotny zdobywca Cy Young Award Justina Verlandera Źródła poinformowały w poniedziałek Jeffa Passana z ESPN, że zgodził się na dwuletni kontrakt o wartości 86 milionów dolarów z New York Mets.

Źródło powiedziało ESPN, że umowa obejmuje opcję trzeciego roku.

Verlander, który w lutym kończy 40 lat, poprowadził Houston Astros do drugiego mistrzostwa World Series w 2022 roku po przejściu operacji Tommy’ego Johna. Miał najniższą ERA w głównych kierunkach i był jednogłośnym zwycięzcą – swoją trzecią Cy Young Award. Został pierwszym zawodnikiem, który zdobył tę nagrodę bez grania w poprzednim sezonie.

W zeszłym sezonie osiągnął bilans 18-4 z 1,75 ERA i 185 strikeoutami w 28 startach i awansował do dziewiątej drużyny All-Star. Verlander wygrał piąty mecz w Filadelfii, odnosząc pierwsze zwycięstwo w World Series w swojej znakomitej karierze, a następnie zrezygnował z 25-milionowej pensji, którą miał otrzymać w 2023 roku, i został wolnym agentem w listopadzie.

Po utracie dwukrotnego zdobywcy nagrody Cy Young Award Jakub De Grom The Mets dodadzą teraz Verlandera do swojej rotacji w wolnej agencji dla Texas Rangers Maks ScherzerTrzykrotny zdobywca Cy Young Award.

To był pierwszy raz, kiedy Verlander grał przez cały sezon w Lidze Narodowej po tym, jak grał przez pierwsze 13 sezonów w Astros i Detroit Tigers.

W zeszłym sezonie zaliczył cztery starty przeciwko NL East. Według ESPN Stats and Info w swojej karierze ma 2,14 ERA przeciwko NL East.

Verlander zanotował tylko jeden start w 2020 roku z powodu kontuzji łokcia i przegapi cały sezon 2021 podczas rekonwalescencji po operacji.

W tym sezonie prowadził ligę amerykańską pod względem trafień i prowadził główne drużyny zarówno w ERA, jak i WHIP, przewodząc głębokiemu zespołowi rzucającemu Astros, który pomógł zdobyć mistrzostwo. ERA miotacza, który rozegrał co najmniej 25 startów w sezonie, gdy miał 39 lat lub więcej, była najlepsza od 1913 roku. Wiek – Pedro Martinez miał ERA 1,74 w 2000 roku.

READ  Państwo, Bank Światowy mówi o odporności klimatycznej

Verlander ukończył co najmniej sześć inningów w 22 ze swoich 28 startów i rozegrał 175 inningów w sezonie zasadniczym, uderzając 185 pałkarzy i przechodząc zaledwie 29. Został dopiero drugim nie-debiutem, który zanotował co najmniej 15 startów i asystę. -2.00 ERA według ESPN Stats and Information Research, mimo że w poprzednim sezonie nie występował w głównych turniejach.

Associated Press i Alden Gonzalez z ESPN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *