Kirstie Alley, nagrodzona Emmy gwiazda „Cheers”, umiera w wieku 71 lat

LOS ANGELES (AP) – Kirstie Alley, która zdobyła nagrodę Emmy za rolę w „Cheers” i zagrała w filmach, w tym „Look Who’s Talking”, zmarła w poniedziałek. Ma 71 lat.

Allie zmarła na niedawno wykryty nowotwór – poinformowały w oświadczeniu jej dzieci Drew i Lily Parker Zarejestruj się na Twitterze. Menedżer Allie, Donovan Daughtry, potwierdził śmierć w e-mailu do The Associated Press.

„Chociaż była na ekranie, była jeszcze wspanialszą matką i babcią” – czytamy w oświadczeniu jej dzieci.

W latach 1987-1993 grała Rebeccę Howe u boku Teda Dansona w uwielbianym przez NBC sitcomie Cheers, opowiadającym o bostońskim barze. Dołączyła do serialu u szczytu jego popularności po odejściu oryginalnej gwiazdy Shelley Long.

Ale zdobył nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym w 1991 roku.

„Nie muszę czekać, aż Ted tu będzie, po prostu dziękuję Bogu”, powiedziała Alley, delikatnie żebrując swojego współpracownika z „Cheers”, Teda Dansona. Ósma nominacja w poprzednim roku.

W 1993 roku zdobyła drugą nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w miniserialu lub filmie telewizyjnym za główną rolę w filmie telewizji CBS „David’s Mother”.

W latach 1997-2000 miała własny serial komediowy w sieci „Veronica’s Closet”.

W komedii Look Who’s Talking z 1989 roku, która dała jej znaczący impuls do kariery, zagrała matkę dziecka, które wyraziło wewnętrzne myśli Bruce’a Willisa. Pojawił się także w serialu „Look Who’s Talking Too” z 1990 roku oraz w serialu „Look Who’s Talking Now” z 1993 roku.

John Travolta, jego współgwiazda w trylogii, złożył mu hołd Post na Instagramie.

„Kirsty to jeden z moich najbardziej wyjątkowych związków” – powiedział Travolta obok zdjęcia Ally. „Kocham cię Kirsty. Wiem, że jeszcze się zobaczymy.

Zagrała fabularyzowaną wersję siebie w serialu Showtime „Gruba aktorka” z 2005 roku, który wywołał humor wśród jej publiczności i mediów w odniesieniu do jej przybierania na wadze i utraty wagi.

READ  Akcje spadają z powodu rosnącej inflacji, Ukraina ryzykuje; Rynki chińskie ożywają

Podjęła ten sam temat w reality show A&E z 2010 roku „Kirsty Alley’s Big Life”, który przedstawiał jej program odchudzania jako mama w niekonwencjonalnym gospodarstwie domowym, w którym były zwierzęta domowe.

Ally powiedziała, że ​​zgodziła się zrobić program po części dlatego, że dezinformacja na jej temat stała się podstawą tabloidów.

„Możesz powiedzieć o mnie coś złego, mówią” – powiedział Ale AP. „Nigdy nie upadłem, nie zemdlałem, nie zemdlałem. Zasadniczo, nic, co powiedzieli, nigdy nie zrobiłem. Jedyną prawdą jest to, że jestem gruba.

W ostatnich latach pojawiła się w kilku reality show, w tym w „Tańcu z gwiazdami” w 2011 roku. Na początku tego roku dziecko pojawiło się w kostiumie mamuta w konkursowym serialu „The Masked Singer”.

Wystąpił w czarnym serialu komediowym Ryana Murphy’ego „Scream Queens” w Fox w 2015 i 2016 roku.

Jedna z jej współpracowników w serialu, Jamie Lee Curtis, w poniedziałek nazwała Ale na Instagramie „wspaniałym filmem komiksowym” i „słodką niedźwiadkową mamą w jej prawdziwym życiu”.

Współgwiazda Ally „Cheers”, Kelsey Kramer, powiedziała w oświadczeniu: „Zawsze wierzyłem, że żal po osobie publicznej to sprawa osobista, ale powiem, że ją kochałem”.

Pochodzący z Wichita w stanie Kansas Ali studiował na Kansas State University i przeniósł się do Los Angeles.

Jej pierwsze występy telewizyjne miały miejsce jako uczestniczka teleturnieju w „The Match Game” w 1979 i „Password” w 1980.

Zadebiutował w 1982 roku w filmie „Star Trek: Gniew Khana”.

Allie była żoną swojej ukochanej z liceum w latach 1970-1977 i aktora Parkera Stevensona w latach 1983-1997.

Powiedziała AP w 2010 roku, że jeśli ponownie wyjdzie za mąż, „Zostawiłabym faceta w ciągu 24 godzin, ponieważ jestem pewna, że ​​powiedziałby mi, żebym czegoś nie robiła”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.