Następny wiceprezydent Indonezji obejmie nowe uprawnienia

Streszczenie

Rząd Indonezji przygotowuje obecnie projekt ustawy o Specjalnym Regionie Dżakarta (RUU DKJ), którego jednym z zapisów jest powołanie wiceprezydenta na szefa Metropolitalnej Rady Koordynacyjnej. Federalny minister spraw wewnętrznych Tito Karnavian powiedział, że powodem mianowania wiceprezydenta jest złożoność kwestii wewnątrz federacji, które często mają charakter międzyresortowy. „Aby rozwiązać złożone kwestie międzyresortowe, konieczne jest zaangażowanie zarówno Prezydenta, jak i Wiceprezydenta” – powiedział 13 marca w budynku Izby Reprezentantów (DPR).

Według Tito rząd widzi wagę konsekwencji i spójności w planowaniu i ocenie rozwoju strefy integracji. Opiera się na szeregu wspólnych problemów, w tym zanieczyszczeniu, zatorach komunikacyjnych, powodziach, migracjach ludności i problemach zdrowotnych. Rząd uważał, że takie strategiczne kwestie wymagają władz o większej władzy niż ministrowie koordynujący; W związku z tym Wiceprezydent stoi na czele Metropolitalnej Rady Koordynacyjnej, zapewniając szybkie procesy decyzyjne.

Metropolitalna Rada Koordynacyjna jest podobna do Rady ds. Przyspieszenia Specjalnej Autonomii Papui (BP3OKP), której przewodniczy wiceprzewodniczący Maruf Amin. Rada nie chce zastępować lokalnych liderów. „To służy tylko synchronizacji, synchronizacji i ocenie” – dodał.

READ  Wyniki współpracy FIFA i EA Sports w zakresie gier wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *