NASA ponownie nawiązała kontakt z satelitą, który uwolnił się z orbity Ziemi

Wykonane przez inżynierów Skontaktuj się z małym CubeSat Środa po zaprzestaniu kontaktu z Głęboka sieć kosmiczna We wtorek. DSN to sieć anten radiowych NASA, która obsługuje międzyplanetarne misje statków kosmicznych i niektóre orbitujące wokół Ziemi.
CubeSat to operacje technologii autonomicznego systemu pozycjonowania Cislunar i testy penetracyjne, Znany również jako CAPSTONE. Satelita opuścił orbitę Ziemi w poniedziałek, wyznaczając ważny kamień milowy w planowanej czteromiesięcznej podróży na Księżyc.
Problemy z połączeniem zmusiły zespół misji do opóźnienia pierwszego manewru korekcji trajektorii satelity, zaplanowanego na 5 lipca. NASA powiedział. Jest to seria poprawek mających na celu zwiększenie dokładności transmisji orbitalnej na Księżyc.

Po tym, jak CAPSTONE pomyślnie opuścił orbitę ziemską, zaczął ładować swoją wewnętrzną baterię za pomocą paneli słonecznych, zgodnie z aktualizacją NASA.

CubeSat oczekuje na korektę trajektorii i jest na dobrej drodze do swojej ogólnej misji balistycznego transferu księżycowego, powiedziała NASA.

Opuszczenie orbity Ziemi

Satelita będzie polegał na własnym napędzie i grawitacji Słońca przez resztę swojej podróży. Grawitacja pozwoli CubeSatowi zużywać znacznie mniej paliwa, aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia.

Misja została wystrzelona 28 czerwca na pokładzie rakiety Electron firmy Rocket Lab z kompleksu Rocket Lab Launch Complex 1 na półwyspie Mahia w Nowej Zelandii.

Celem CubeSatów jest wejście na rozszerzoną orbitę wokół Księżyca na co najmniej sześć miesięcy w celach badawczych.

Orbita satelity przeniesie statek kosmiczny na odległość 1 609,3 km od jednego bieguna księżycowego w najbliższym zbliżeniu i 43 500 mil (70 6,5 km) od drugiego bieguna co siedem dni.

Nowy podwójny krater zauważony na Księżycu po tajemniczym uderzeniu rakiety
Zespół misyjny ma nadzieję, że satelita utrzyma swoją orbitę, co umożliwi agencji wystrzelenie i umieszczenie księżycowej placówki. wejście. Placówka NASA odegra ważną rolę Projekt Artemis Zapewniając wydajną trajektorię dla przyszłego statku kosmicznego Z powierzchni Księżyca.

Dodatkowo mały satelita przetestuje swoje możliwości komunikacyjne. Orbiter zapewnia widok Ziemi, zapewniając jednocześnie pokrycie południowego bieguna Księżyca, planowanego miejsca lądowania astronautów Artemis w 2025 roku.

READ  Ministerstwo Transportu rozbudowuje stację Tanah Abang

CubeSat będzie również komunikował się z Lunar Reconnaissance Orbiter NASA, który krąży wokół Księżyca od 13 lat. Będzie służyć jako punkt odniesienia dla satelity i pozwoli naukowcom zmierzyć odległość między CubeSatem a LRO oraz pozycję zwieńczenia na niebie.

Entuzjaści kosmosu mogą śledzić podróż satelity za pomocą NASA Oczy na Układzie Słonecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *