Nakaz aresztowania został wydany dla przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej, która była na wakacjach w MeksykuCNN

Meksykańska prokuratura wydała nakaz aresztowania przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej Był martwy Podczas wakacji w Cabo San Lucas w Meksyku w zeszłym miesiącu.

Prokurator generalny Baja California Sur w Meksyku Daniel de la Rosa pracował nad ekstradycją podejrzanego o zabójstwo Shankelli Robinson. — powiedział w środę lokalnym mediom.

25-letnia Robinson podróżowała z przyjaciółmi ze studiów z Winston-Salem State University, kiedy została znaleziona martwa w posiadłości na wynajem wakacyjny, powiedział jej ojciec, Bernard Robinson.

Władze meksykańskie nie podały nazwiska podejrzanego, ale potwierdziły, że jest on obywatelem amerykańskim, który prawdopodobnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji należy spodziewać się w czwartek.

Nikt nie został oskarżony w tej sprawie, a władze nie ujawniły nazwisk przyjaciół Robinsona. CNN zwróciło się do Departamentu Stanu USA o komentarz.

„Nakaz aresztowania został już wydany za przestępstwo zabójstwa kobiety ze szkodą dla ofiary oraz jednego z jej przyjaciół, który był odpowiedzialny za te czyny” – powiedział adwokat.

De la Rosa powiedział, że śmierć nie była spowodowana „bójką”, ale „bezpośrednią agresją tej osoby”.

„Przechodzimy już przez wszystkie procedury związane zarówno z aktami Interpolu, jak i wnioskiem o ekstradycję” – powiedział.

Robinson ostatni raz rozmawiał przez telefon ze swoją matką Salamondrą rankiem 28 października, powiedział jego ojciec CNN w zeszłym tygodniu. Następnego dnia Shankella Robinson została znaleziona martwa w swoim domku letniskowym – poinformowały władze USA i Meksyku.

Przyczyną śmierci było „ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego i zwichnięcie atlasu”, czyli niestabilność lub nadmierny ruch górnych kręgów szyjnych, zgodnie z kopią jego aktu zgonu. WBTV stowarzyszony z CNN. Dokument mówi, że 29 października znaleziono ją nieprzytomną w wynajętym pokoju.

Akt zgonu sklasyfikował śmierć Robinsona jako „przypadkową lub gwałtowną”, a przybliżony czas między obrażeniami a śmiercią wynosił 15 minut.

READ  Złote Globy 2022: Lista zwycięzców na żywo

Wideo opublikowane w Internecie wydaje się pokazywać fizyczną sprzeczkę w pokoju między Robinsonem a innym mężczyzną. Nie jest jasne, kiedy film został nagrany ani czy przedstawia moment, w którym została ranna.

Bernard Robinson potwierdził CNN, że wideo pokazuje, jak Robinson zostaje rzucony na ziemię i uderzony w głowę.

Nie jest jasne, co wywołało spór ani ile osób było w tym czasie w pokoju. Nie wiadomo, czy ktoś próbował interweniować.

Biuro terenowe FBI w Charlotte wszczęło śledztwo w sprawie śmierci Shankelli Robinson, potwierdzono w piątek.

Jego ojciec powiedział tydzień temu, że jego rodzina czeka na więcej informacji od jego przyjaciół i meksykańskich władz.

„Zabrałeś mi mój jedyny klejnot” – powiedział CNN przez telefon. „Zostawiłeś wielką dziurę w moim sercu. Wszystko, co mogę zrobić, to walczyć o nią; Nie mogę pozwolić jej umrzeć na próżno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *